Yükleniyor..


Genel Bilgiler

Tarih:
Yer: Hatay, Samandağ Çevlik Plajı
Parkurlar: Koşu 21 km, 10k, 5km / Yüzme 1,5 km / Kombine (10 km Koşu + 1,5 km Yüzme)
Destekleyenler: HİS Federasyonu, Atletizm Federasyonu, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Belediyesi
Katılımcı profili: Katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması zorunludur. Etkinliklere katılım üst yaş sınırı 64 yaş olarak uygulanacaktır. Kontenjan 500 kişi ile sınırlıdır.


Kayıt Prosedürü

Kayıt formunu doldurup, ödemesini yaptıktan sonra isminiz katılımcı listesinde görünecektir. Yanlış girdiğiniz bir bilgi olursa e-posta göndererek düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Son kayıt tarihi …. Salı günüdür. Bu tarihten sonra veya etkinlik alanında kayıt alınmayacaktır. Kontenjan dolduğunda kayıtlar daha erken bir tarihte de kapanabilir. 5 km halk koşusu ve çocuk etkinlikleri ücretsizdir.

Erken kayıt:

Geç kayıt:

ÖNEMLİ: Katılımcıların herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.


Sporcu Kiti: Koşuculara çipli numara, yüzücülere bone ve çipli bileklik verilir. Numara ve çipini belirtildiği gibi kullanmayan katılımcılar tasnif dışı kalırlar. 21 km ve 10 km koşucuları ile 1,5 km yüzme katılımcılarına tişört de hazırlanacaktır. Sporcu kitleri, her katılımcının şahsen kendisine ve kimlik ibraz edilerek, imza karşılığında verilecektir.  İlgili etkinlik başlangıç saatinden en az 30 dakika önce teslim alınmayan kitler verilmez ve bir hak iddia edilemez. Vestiyer hizmeti olacaktır.


Program

 Cuma Cumartesi Pazar
17:00 / Kayıt masası açılışı 08:30 / Geç kayıtlar 09:00 HİS ile yoga
18:00 / HİS ile yoga 10:00  / Koşu başlangıcı
20:00 / Kayıt masası kapanış 10:00  / HİS ile plaj voleybolu
13:00 / Çocuk koşusu
14:00 / Çocuk yüzmesi
15:00 / Yüzme başlangıç
17:00 / Toplu ödül töreni

https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2020/05/antakya-archaeological-e1591000579817.jpg

Parkur

https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2020/05/samandağ-ultimate.jpg

Yüzme Parkuru: Seyirci izlenimine müsaittir. Deniz zemini kumluk ve 3 – 20 m derinliktedir. Su sıcaklığı ortalama 18 santigrad derece civarındadır. Her tür mayo ve wetsuit kullanımı serbesttir. Parkur şamandıralar ile işaretlenmiştir ve 2 adet kontrol noktası bulunmaktadır. Şamandıraların geçiş süresini kaçıranlar tekneye alınacaktır. Parkurun tamamı 60 dakikada tamamlanmalıdır. Zaman aşımı diskalifiye sebebidir ve yüzücüler sudan çıkarılarak hakem teknesine alınacaktır.


Koşu Parkuru: Arazinin yapısı nedeni ile çıkış ve inişler olacaktır. Zemin tamamen asfalttır. Parkurun en alçak noktası 5 m. ve en yüksek noktası 60 metredir. Herhangi bir asfalt koşu ayakkabısı ile rahatlıkla koşulabilir. Hava şartlarına uygun kıyafetler giyilmelidir. Parkur gidiş dönüş şeklinde koşulacak ve dönüş noktalarında ara ölçüm istasyonları bulunacaktır. Parkur bitirme limiti 21 km için 135 dk, 10 km için 90 dk ve 5 km için 60 dakikadır. Bu süreyi aşanlar sıralamaya giremeyeceklerdir. Tüm koşular aynı saatte başlayacağı için her koşucu yalnızca tek parkur için kayıt yaptırabilir.

Kategoriler ve Ödüller

Yaş Tasnifi: Nüfus kağıdındaki doğum yılı baz alınır. 10k koşu ve 1,5k yüzme etaplarında 4 farklı yaş grubu yapılır; 18-29 Yaş / 30-39 Yaş / 40-49 Yaş / 50 ve üzeri yaşlar. 21k (yarı maraton) koşusunda genel klasman ve 35-64 yaş arasında 5 yaş arayla tasnif yapılacaktır. Halk ve çocuk etkinliklerinde tasnif yapılmaz. Etkinliklere katılım için 64 yaş üst sınırı uygulanmaktadır.

Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak hak sahipleri, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin, destekçi kurumların, organizasyon komitesinin onurlandırılması için etkinliğin tamamını bir bütün olarak düşünerek katılmanızı önemle rica ederiz.


A. Çocuk Etkinlikleri: “Minik Adımlar” çocuk koşusu 7-8 yaş/200 metre ve 9-12 yaş/500 metre olarak  koşulacaktır. “Minik Kulaçlar” çocuk yüzmesi 7-8 yaş/100 metre ve 9-12 yaş/ 200 metre olarak yüzülecektir. Koşu ve yüzme etkinlikleri sonunda tasnif yapılmadan tüm katılımcılara anı madalyası verilecektir. Çocuk etkinlikleri için önceden kayıt yaptırmaya gerek yoktur. Etkinlik günü 1 saat öncesine kadar alanda açılacak kayıt masasında isim yazdırabilirsiniz. Çocuk etkinliklerine katılım ücretsizdir.
B. 5 km (halk koşusu): Parkur bitirme limiti 1 saattir. Süre limiti içerisinde parkuru tamamlayan tüm katılımcılara anı madalyası verilir. Halk koşusu için önceden kayıt yaptırmaya gerek yoktur. Etkinlik günü 1 saat öncesine kadar alanda açılacak kayıt masasında isim yazdırabilirsiniz. Halk koşusu katılımı ücretsizdir.
C. 21 km (yarı maraton):  Parkur bitirme limiti 2 saat 15 dakikadır. Zaman limiti içerisinde parkuru tamamlayan koşuculara anı madalyası verilir. 5 yaş aralıklı tasnif ile 35-64 yaş arası kadın/erkek 7 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye kupa verilir. Ayrıca genel klasmanda ilk üç dereceye sırasıyla 3000-2000-1500 TL ve yaş gruplarında 500-300-250 TL nakit ödül verilecektir. Genel klasmanda dereceye girenler yaş grubunda tekrar kürsüye çıkamazlar, ödül sırası bir sonraki katılımcıya kaydırılır. Kayıt formunda “21 km yarı maraton” tercihi işaretlenerek, ücreti ödenmelidir.
D. Tek Branş: 10 km Koşu veya 1,5 km Yüzme etaplarından birine katılacağınız anlamına gelir. Her branş için parkurunu tamamlayan tüm katılımcılara anı madalyası verilir. Genel klasman sıralaması yoktur.  18-29- / 30-39 / 40-49 / 50+  olarak kadın/erkek 4 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye kupa verilir. Kayıt formunda “10 k koşu veya 1,5k yüzme” branş seçimi yapılarak, ücreti ödenmelidir.
E. Kombine Katılım: Hem 10 km koşu, hem de 1,5 km yüzme parkurlarına katılacağınız anlamını taşır. Kombine sıralamasına girebilmek için ilgili parkurlar belirtilen limitler içerisinde  tamamlanmalıdır. Branşlardaki bitiriş süreleri toplanarak kombine genel klasman sıralaması oluşturulur. Eşitlik halinde; doğum tarihine (yıl-ay-gün sırasıyla) bakılır. Yaşı büyük olan avantajlıdır. Genel klasman kadın/erkek ilk 3 derece kupa ve sırasıyla 3000-2000-1500 TL nakit ödüller kazanacaklardır. Kombineciler en ucuz katılım ücreti ile hem 10 km koşusu ve 1,5 km yüzme yaş kategorilerinde hem de ayrıca kombine genel klasmanda değerlendirilerek tüm ödüllerine sahip olacaklardır. Amaç, katılımcıları tüm branşlarda gün boyu etkin olmaya teşvik etmektir. Kayıt formunda “kombine” seçeneği işaretlenmeli ve ücreti yatırılmalıdır.

Nakit Ödüller

  • Toplam 40.700 TL nakit ödül yandaki tabloya göre dağıtılacaktır.
  • Ultimate (10 km koşu+ 1,5 km yüzme) kategorisinde kadın ve erkeklerde genel klasman ilk üç dereceye nakit ödül verilir.
  • Yarı maratonda genel klasman ve yaş grubu ödülleri verilir. Genel klasmanda dereceye girilmesi halinde yaş grubu ödülü bir sonraki kişiye kaydırılır. 1 kişi, bir kez ve en yüksek ödülü almak üzere kürsüye çıkacaktır.


Kurallar / Hatırlatmalar

* Kayıt formunu doldurup, kayıt ücretini yatırmalısınız. Katılımcılar listesini kontrol ederek, bilgilerinizde değişiklik olacaksa lütfen eposta gönderiniz.
* Nüfus kağıdınız yanınızda olmalıdır, yaş tasnifi buna göre yapılacaktır.
* Belirlenen parkur dışına çıkılması diskalifiye sebebidir. Parkur üzerinde yönlendirme işaretleri ve hakem kontrol noktaları ile video çekimi olacaktır.
* Numaralar kimlik kontrolü ile ve imza karşılığı teslim edilecektir. Numarasız şekilde parkura girilmemelidir. Verilen numaralar söylendiği şekilde takılmalıdır. Kontrol noktalarında veya bitişte numaranız kayıt edilemezse sıralamaya giremezsiniz.
* Bu, özel bir etkinlik olacağından herhangi bir sağlık raporu veya lisans gerekliliği yoktur. Katılımcıların sağlık durumlarının bu tip bir etkinliğe uygun olduğunu ve tüm riski üstlendiklerini belirtir toplu kayıt ve “Risk Kabul Formu” ‘nu etkinlik günü kayıt masasında imzalamaları gerekmektedir.
* Genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak katılımcıların kendi sorumluluğudur. Parkur dışındaki yasaklanmış alanlara girilmemelidir. Kural ihlallerinden doğabilecek hukuki sorunların muhatabı katılımcının kendisidir, organizasyon sorumlu tutulamaz.
* Doğayı kirletmemek için suyunuzu istasyon civarında içip ambalajını çöp kutusuna atmalısınız. Kişisel su taşıma aparatları taşınabilir.
* Etkinlik süresince çevreye hiçbir şekilde çöpünüzü veya fazlalığını hissettiğiniz bir malzemenizi atamaz/bırakamazsınız. Bu davranış diskalifiye sebebidir.
* Mevsim itibarı ile hava değişken olabilir. Hava durumu takip edilerek buna uygun kıyafetler seçilmelidir.
* Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin ve destekçilerin onurlandırılması için organizasyona bir bütün olarak katılmanızı önemle rica ederiz.
* Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.
* Hava veya arazi şartlarındaki değişiklikler, katılımcı yeterliliği gibi nedenlerle parkurlarda güzergah veya mesafe değişikliği yapılabilir. Katılımcılar yeni parkur düzenlemesine uymakla mükelleftirler, aksi iddialarda ve taleplerde bulunamazlar.
* Ara sonuçlar yayınlandıktan 15 dakika içerisinde 100TL itiraz bedeli ve dilekçe ile etkinlik direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazınızın kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.

* Pandemi önlemleri gereği, etkinliklere katılmak için 64 yaş üst sınırı uygulanacaktır.

* Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve biliyor kabul edilerek kayıt olmuş sayılırlar.


Ulaşım ve Konaklama

Ulaşım: Hatay İli, Samandağ İlçesi, Çevlik Sahili’ne karayolunu kullanarak kişisel aracınız ile gelebilirsiniz. Otobüs ile Samandağ İlçesi’ ne kadar ulaşım sağlanabilmektedir. Havayolu ile gelmek için Hatay Havaalanı uçuşlarını incelemelisiniz. Havaalanı-Çevlik Sahili arası karayolu ile yaklaşık 56km / 1 saat kadar bir mesafedir. Hatay uçuşu için yer bulunamaması halinde çevre illere havayolu ile ve buradan da karayolu üzerinden ulaşım mümkündür.
Konaklama: Çevlik’ deki otel seçenekleri değerlendirilebilir veya Antakya mutfağının eşsiz lezzetlerine yakın olmak adına, merkezlerdeki otellerde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Antakya merkezi ile Çevlik arası karayolu mesafesi yaklaşık 31km/41dakika,  Samandağ-Çevlik arası uzaklık yaklaşık 8km/10 dakika kadardır. Otel konaklamasına alternatif olarak, doğada kamp yapmayı sevenler için Çevlik Sahili’ nde ücretsiz kamp alanı bulunacaktır. Çadır konaklaması için tüm malzemelerinizi kendiniz getirmelisiniz. Alanda yalnızca duş-tuvalet ve otopark hizmeti alabilirsiniz.