Yükleniyor..


Genel Bilgiler

Deprem nedeniyle 2023 etkinlikleri yapılmayacaktır.

Tarih:
Yer: AYDOS Ormanı 2. Kapı Yakacık/Kartal
Parkurlar: Koşu 9.5km / Bisiklet 9.5km / Kombine (Koşu + Bisiklet)
Destekleyenler: HİS Federasyonu, KARTAL Belediyesi
Katılımcı profili: Tüm katılımcılar 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. Kontenjan 200 kişi ile sınırlıdır.


Kayıt Prosedürü

Kayıt formunu doldurup, ödemesini yaptıktan sonra isminiz katılımcı listesinde görünecektir. Yanlış girdiğiniz bir bilgi olursa e-posta göndererek düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Son kayıt tarihi 19 Nisan Salı günüdür. Bu tarihten sonra veya etkinlik alanında kayıt alınmayacaktır. Kontenjan dolduğunda kayıtlar daha erken bir tarihte de kapanabilir.

Erken kayıt: 15 Mart- 31 Mart arası tek branş 150 ₺- Kombine 250 ₺

Geç kayıt: 1 Nisan- 19 Nisan arası tek branş 200 ₺ – Kombine 300 ₺

ÖNEMLİ: Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe  veya kişiye aktarılmaz.

Sporcu Kiti ve klasmanlar: Ödeyeceğiniz katılımcı katkı payını minimumda tutabilmek adına etkinlik maliyetlerini aşırı yükselten çip sistemi ve tişört gibi ek maliyet yaratan yan unsurlar bu etkinlikte kullanılmamaktadır. Yaş gruplarına aralıklı olarak start verilecek olup, her sporcu kendi yaş grubu ile başlayacaktır.  Süreler manuel kronometre ile tutulacaktır. Sıralamada süre değil, bitiriş sırası önemlidir. Koşu ve mtb branşlarında her yaş grubunun kadın/erkek kategorileri kendi içerisinde değerlendirilir, genel sıralama yapılmaz.

Koşuculara numara, bisikletçilere plaka verilir. Numara ve plakasını belirtildiği gibi görünür şekilde kullanmayan katılımcılar sıralama-tasnif dışı kalırlar. Sporcu kitleri, her katılımcının şahsen kendisine ve kimlik ibraz edilerek, imza karşılığında verilecektir. Etkinlik başlangıç saatinden en az 30 dakika önce teslim alınmayan kitler verilmez ve bir hak iddia edilemez. İlgili etkinlikten 30 dakika önce start listesi hakeme verildikten sonra kit teslimi yapılmaz. Vestiyer hizmeti olacaktır.


Program

08:30 / Kayıt masası açılış

10:00  / Bisiklet başlangıcı

11:10  / Bisiklet parkuru kapanış

11:30 / Koşu başlangıç

13:00 / Koşu parkuru kapanış

13:30 / Toplu ödül töreni


https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2021/01/sarı-ultimate-aydos.png

Parkur

Bisiklet ve koşu parkuru aynıdır. Başlangıç ve bitiş noktası da tur atılarak tamamlanacak şekilde aynı yerdedir. Etkinlikler 238m rakımdan başlar. Parkurun en yüksek noktası 10km için 297m. ve en alçak noktası 182 metredir. Yangın yolları, patikalar ve mevsim itibarı ile kısa su geçişleri olması ihtimali ile de oldukça eğlenceli ve farklı bir patika deneyimi yaşayabilirsiniz. Arazinin yapısı nedeni ile çıkış-inişler olacaktır. Zeminin bazı kısımları taşlı, geneli sert topraktır. Herhangi bir koşu ayakkabısı ile rahatlıkla koşulabilse de biraz kalınca ve şok emici tabanlı bir ayakkabı ile koşmanız önerilir. Hava şartları göz önünde bulundurularak uygun kıyafetler giyilmelidir.

Bisiklet güvenliği: Amortisörlü dağ bisikleti (MTB) ve kask zorunludur. Kilitli pedal, gözlük, eldiven ve pedli bisiklet taytı kullanımı konfor ve güvenlik için önerilir.

Su istasyonu: Koşuda parkurun orta kısmında su istasyonu bulunacaktır. Bisikletçiler ise sularını mataralarında taşıyacaklardır.

https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2022/04/aydos-parkur-9.2km.jpg

Kategoriler ve Ödüller

Yaş Tasnifi: Nüfus kağıdındaki doğum yılı baz alınarak 4 farklı yaş grubu yapılır; 18-29 Yaş / 30-39 Yaş  / 40-49 Yaş / 50 ve üzeri yaşlar.

A. Tek Branş (Koşu/Mtb) Katılımı ve Ödülleri: Koşu veya bisiklet etaplarından birine katılacağınız anlamına gelir. Koşu parkuru 90 dakikada, bisiklet parkuru 70 dakikada tamamlanmalıdır. Bu süreler içerisinde parkurunu tamamlayamayanlar tasnif dışı kalırlar.

Her branş için parkurunu tamamlayan tüm katılımcılara anı madalyası verilir. Ayrıca kadın/erkek 4 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye kürsü madalyası verilir. Genel klasman sıralaması yapılmaz.

Tek branş için kayıt formunda “koşu veya mtb” seçimi yapılarak buna göre kayıt ücreti ödenmelidir.

B. Kombine Katılım ve Ödülleri: 10km koşu ve 10km bisiklet parkurlarının ikisine de katılacağınız anlamını taşır. Kombine sıralamasına girebilmek için ilgili parkurlar belirtilen limitler içerisinde  tamamlanmalıdır. Branşların bitiriş sıralamaları/süreleri toplanarak kombine genel klasman sıralaması oluşturulur. Eşitlik halinde; doğum tarihine (yıl-ay-gün sırasıyla) bakılır. Yaşı büyük olan avantajlıdır.

Yaş grubuna bakılmasızın kadın/erkek genel klasman ilk 3 dereceye kupa verilir. Kombineciler en ucuz katılım ücreti ile ilgili kategorilerin tüm ödüllerine sahip olacaklardır. Amaç, katılımcıları tüm branşlarda gün boyu etkin olmaya teşvik etmektir.

Kombine katılmak için; kayıt formunda “kombine” seçeneği işaretlenmeli ve kayıt ücreti yatırılmalıdır.

ÖNEMLİ: Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak hak sahipleri, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin, destekçi kurumların, organizasyon komitesinin onurlandırılması için etkinliğin tamamını bir bütün olarak düşünerek katılmanızı önemle rica ederiz.


https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2019/12/interaydos-1.jpg

Kurallar / Hatırlatmalar

* Kayıt formunu doldurup, kayıt ücretini yatırmalısınız. Ücret onayı alan katılımcıların bilgileri katılımcılar listesinde yayınlanır. Listedeki bilgilerinizde değişiklik olacaksa lütfen mail atınız.
* Nüfus kağıdınız yanınızda olmalıdır, yaş tasnifi buna göre yapılacaktır.
* Belirlenen parkur dışına çıkılması diskalifiye sebebidir. Parkur üzerinde yönlendirme işaretleri ve hakem kontrol noktaları ile video çekimi olacaktır.
* Numaralar kimlik kontrolü ile ve imza karşılığı teslim edilecektir. Numarasız şekilde parkura girilmemelidir. Verilen numara veya plakalar söylendiği şekilde takılmalıdır. Kontrol noktalarında veya bitişte numaranız kayıt edilemezse sıralamaya giremezsiniz.
* Bu, özel bir etkinlik olacağından herhangi bir sağlık raporu veya lisans gerekliliği yoktur. Katılımcıların sağlık durumlarının bu tip bir etkinliğe uygun olduğunu ve tüm riski üstlendiklerini belirtir toplu kayıt ve “Risk Kabul Formu” ‘nu etkinlik günü kayıt masasında imzalamaları gerekmektedir.
* Genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak katılımcıların kendi sorumluluğudur. Parkur dışındaki yasaklanmış alanlara girilmemelidir. Kural ihlallerinden doğabilecek hukuki sorunların muhatabı katılımcının kendisidir, organizasyon sorumlu tutulamaz.
* Doğayı kirletmemek için suyunuzu istasyon civarında içip ambalajını çöp kutusuna atmalısınız. Kişisel su taşıma aparatları taşınabilir.
* Etkinlik süresince çevreye hiçbir şekilde çöpünüzü veya fazlalığını hissettiğiniz bir malzemenizi atamaz/bırakamazsınız. Bu davranış diskalifiye sebebidir.
* Mevsim itibarı ile hava değişken olabilir. Hava durumu takip edilerek buna uygun kıyafetler seçilmelidir.
* Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin ve destekçilerin onurlandırılması için organizasyona bir bütün olarak katılmanızı önemle rica ederiz.
* Katılımcıların (iş, aile,sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.
* Hava veya arazi şartlarındaki değişiklikler, katılımcı yeterliliği gibi nedenlerle parkurlarda güzergah veya mesafe değişikliği yapılabilir. Katılımcılar yeni parkur düzenlemesine uymakla mükelleftirler, aksi iddialarda ve taleplerde bulunamazlar.
* Ara sonuçlar yayınlandıktan 15 dakika içerisinde 100TL itiraz bedeli ve dilekçe ile etkinlik direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazınızın kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.
* Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve biliyor kabul edilerek kayıt olmuş sayılırlar.


Nasıl Gelirim?

Araçla geliş: Özel aracınızla E5 Kartal Köprüsü’ nden Yakacık Uğur Mumcu yönüne (yukarı) doğru dönerek Aydos Ormanı 2. Kapı’ya ulaşabilirsiniz.

Toplu ulaşımla geliş: Gebze yönünden E5′ ten gelen otobüs ve minibüsler ile Kartal Köprüsü’ ne kadar gelerek buradan Kartal-Uğur Mumcu minibüs veya otobüsleri ile 2. Kapı önünde inebilirsiniz. Kadıköy yönünden 21U otobüsü gelebilir veya metro ile Kartal durağında inerek Kartal Köprüsü’nden yine Uğur Mumcu araçları ile 2. Kapı’ya ulaşabilirsiniz.

Toplanma alanı: Etkinlik toplanma, ısınma ve tören alanı AYDOS Ormanı 2. Kapı girişinden 750m. yukarıdadır. Bu bölgede tuvalet, su, elektrik, otopark ve cafe hizmetleri mevcuttur.