Yükleniyor..


https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2019/03/İYİBİRPAZAR.png

LIVE IN SİNPAŞ – İYİ BİR PAZAR

Live in Sinpaş, spor ve iyi yaşam meraklılarını, sürdürülebilir yaşam alışkanlıklarıyla tanışmak isteyen herkesi ‘İyi Bir Pazar’ çatısı altında topluyor.

Her yaştan katılımcı için kendini iyi hissettirecek alternatiflerle dolu İyi Bir Pazar, zengin programıyla tüm Pazar gününüzü sağlıklı ve keyifli geçirmenizi sağlayacak.


İyi Bir Pazar’da neler yapabilirsiniz?

Koşu ve bisiklet yarışlarına katılıp Aydos Ormanı’nın tadını çıkarabilir, sürdürülebilir bir çevre için hayatınızda gerçekleştirebileceğiniz küçük değişiklikleri keşfedebilirsiniz. Organik ve doğal üretim yapan markalardan alışveriş yapabilir, ailenize ve kendinize zaman ayırarak doğayla iç içe ‘İyi Bir Pazar’ yaşayabilirsiniz!

https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2019/03/İYİ-KOŞ.jpg

‘İyi Bir Sen, İyi Bir Dünya’ mottosuyla planlanan ‘İyi Bir Pazar’ ın, ‘İyi Koş’ ve ‘İyi Sür’ etkinlikleri ile aktif ve hızlı başlayan güne, Sinpaş Country’ de sürdürülebilir günlük yaşam alışkanlıklarını deneyimlerek devam edeceğiz.

https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2019/03/İYİ-KAL.jpg

Daha iyi bir yaşam için değişim önce sizde başlar. Bunun için İyi Bir Pazar boyunca ‘İyi Kal’ teması altında düzenlenen, kendinize ve çevreye karşı farkındalığınızı arttıracak yoga, spor, workshop etkinlikleri gerçekleşecek.

https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2019/03/İYİ-BESLEN.jpg

‘İyi Beslen’ pazar alanında, günlük ve kişisel ihtiyaçlarınızı daha sürdürülebilir şekilde karşılayabilmeniz için doğal ve organik yiyecek, kozmetik, dekorasyon ve temizlik markaları ile tanışma ve deneyimleme fırsatınız olacak.

https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2019/03/İYİ-ÇOCUK.jpg

Siz kendinize vakit ayırırken, çocuklarınız da onlar için hazırlanan ‘İyi Çocuk’ etkinliklerinde, uzman gözetmenler eşliğinde gerçekleşecek atölyelerde hem öğrenecek hem de yaşıtlarıyla iyi vakit geçirme imkanı bulacak.


Genel Bilgiler

Tarih: 28 Nisan 2019
Yer: SİNPAŞ COUNTRY Satış Ofisi /AYDOS Ormanı- Sancaktepe
Parkurlar: Koşu 8,5km  / MTB 5,5km / Kombine (Koşu + Bisiklet) / Doğa yürüyüşü 2,5km
Katılımcı profili: Tüm katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması zorunludur. Etkinlikler 150 kişi ile sınırlıdır.

Toplanma alanı: Etkinliğin toplanma, ısınma ve tören alanı SİNPAŞ COUNTRY tesisleridir. Tesiste tuvalet, su, elektrik, otopark, vestiyer ve ikramlarımız mevcuttur.

KOMBİNE genel klasman kadın ve erkeler ilk üç dereceye toplam 7000TL nakit ödül.


Kayıt Prosedürü

Kayıt formunu doldurup, ödemesini yaptıktan sonra isminiz katılımcı listesinde görünecektir. Yanlış girdiğiniz bir bilgi olursa e-posta göndererek düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Son kayıt tarihi 25 Nisan Cuma günüdür. Bu tarihten sonra veya etkinlik alanında kayıt alınmayacaktır. Kontenjan dolduğunda kayıtlar daha erken bir tarihte de kapanabilir.

Kayıt ücreti: Tek branş katılım 30TL – Kombine katılım 50TL – Doğa yürüyüşü 20TL

Tüm kayıt ücretleri TEMA Derneği’ ne bağış olarak aktarılacaktır.

ÖNEMLİ: Katılımcıların herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe  veya kişiye aktarılmaz.

Sporcu Kiti: Tüm katılımcılara numara ve bisikletçilere ayrıca plaka verilir.  Numara ve plakasını belirtildiği gibi kullanmayan katılımcılar sıralama-tasnif dışı kalırlar. Sporcu kitleri, her katılımcının şahsen kendisine ve kimlik ibraz edilerek, imza karşılığında verilecektir. Etkinlik başlangıç saatinden en az 30 dakika önce teslim alınmayan kitler verilmez ve bir hak iddia edilemez. İlgili etkinlikten 30 dakika önce start listesi hakeme verildikten sonra kit teslimi yapılmaz.


Program


https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2019/03/İYİBİRPAZAR.png

Program

08:30 / Kayıt masası açılış

10:00 / Bisiklet başlangıcı

11:10 / Koşu başlangıç

12:30 / Doğa yürüyüşü

14:00 / Ödül töreni


https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2019/03/İYİBİRPAZAR.png

Etkinlik Alanı ve Parkurlar


Koşu

Bir asfalt yol deneyimi ile kesinlikle karşılaştırılmamalıdır. İstanbul’ un en yüksek noktası olan AYDOS Tepesi’ nde koşulacak olan etkinlik zamana karşı bir “vertical” (dikey) çıkış ve iniş performans testidir. Katılımcıların uzun ve dik eğimleri daha önceden deneyimlemiş olması önemlidir. Etkinlikler 178m rakımdan başlar. Parkurun en yüksek noktası 523 metredir. Arazinin yapısı nedeni ile dik ve uzun çıkış-inişler olacaktır. Zemin taşlı, sert topraktır.  Zemin ve hava şartları uygun kıyafetler ve koşu ayakkabısı giyilmelidir. Baton kullanımı önerilir. Su istasyonu olacaktır.

https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2019/03/sinpaş85k.-e1553526155519.jpg

MTB (dağ bisikleti)

Koşuya göre daha hafif eğimli olarak tamamlanacak bir tırmanma şeklinde zirvede tamamlanacaktır. Tüm bisikletçiler zirveye ulaştığında toplu fotoğraf çekilerek aşağıya hep birlikte araç eşliğinde gezinti şeklinde inilecektir. Bisikletçiler sularını mataralarında taşımalıdırlar. Zirvede ayrıca su desteği yapılacaktır. Kilitli pedal, gözlük, eldiven ve pedli bisiklet taytı kullanımı konfor ve güvenlik için önerilir. Zemin yapısı göz önüne alınarak amortisörlü dağ bisikleti (MTB) ve uygun lastik seçimi performansınızı etkileyecektir. Kask takmak zorunludur.

https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2019/04/55k-mtb.jpg

Doğa Yürüyüşü

Koşuya göre daha kolay fakat yine tırmanma ve inişler içeren bir arazi yürüyüşüdür. Eğitmenler eşliğinde tamamlanacak eğlenceli bir bahar yürüyüşüdür. Mevsime uygun rahat yürüyüş kıyafetleri ve ayakkabısı kullanılmalıdır. Katılımcılar, sularını taşıyabilecekleri matara veya su çantalarını yanlarında getirmelidirler. Dinlenme ve fotoğraf molaları ile yaklaşık 45 dak civarı sürecektir. SİNPAŞ sakinleri, ödüllü yarışma katılımcıları, misafirler de dahil olmak üzere dileyen herkesin katılabileceği eğlenceli bir parkurdur.

https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2019/04/26km-sinpaş.jpg

Kategoriler ve Ödüller

A. Tek Branş Katılımı ve Ödülleri: Koşu veya bisiklet etaplarından birine katılacağınız anlamına gelir. Koşu parkuru 70 dakikada, bisiklet parkuru 50 dakikada tamamlanmalıdır. Bu süreler içerisinde parkurunu tamamlayamayanlar tasnif dışı kalırlar.

Her branş için parkurunu tamamlayan tüm katılımcılara anı madalyası verilir. Ayrıca kadın/erkek genel klasman ilk üç dereceye kupa verilir. Tek branş katılımında nakit ödül yoktur.

Tek branş için kayıt formunda “koşu veya bisiklet” seçimi yapılarak buna göre kayıt ücreti ödenmelidir.

B. Kombine Katılım ve Ödülleri: Hem koşu, hem de bisiklet parkurlarına katılacağınız anlamını taşır. Kombine sıralamasına girebilmek için ilgili parkurlar belirtilen limitler içerisinde  tamamlanmalıdır. Koşu ve mtb bitiriş süreleri toplanarak kombine genel klasman sıralaması oluşturulur. Eşitlik halinde; doğum tarihine (yıl-ay-gün sırasıyla) bakılır. Yaşı büyük olan avantajlıdır.

Kadınlar ve erkekler genel klasman ilk 3 dereceye kupa ve aşağıdaki nakit ödüller verilir.

BİRİNCİ 2000TL – İKİNCİ 1000TL – ÜÇÜNCÜ 500TL

Kombine katılımcılar, en ucuz katılım ücreti ile ilgili kategorilerin tüm ödüllerine sahip olacaklardır. Amaç, katılımcıları tüm branşlarda gün boyu etkin olmaya teşvik etmektir.

Kombine katılmak için; kayıt formunda “kombine” seçeneği işaretlenmeli ve kayıt ücreti yatırılmalıdır.

C. Doğa Yürüyüşü: Herhangi bir sıralama ve kürsü derecesi yapılmaz. Doğa yürüyüşü yapmak isteyen tüm SİNPAŞ misafirlerine açıktır. Team KRONOS ve Sports International eğitmenleri eşliğinde, orta tempolu, 40 dakika civarında bir yürüyüş olacaktır. Yürüyüşe katılanlara etkinlik hatırası verilecektir. Katılmak için “Doğa Yürüyüşü Kayıt” formu tıklanmalıdır.

ÖNEMLİ: Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak hak sahipleri, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin, destekçi kurumların, organizasyon komitesinin onurlandırılması için etkinliğin tamamını bir bütün olarak düşünerek katılmanızı önemle rica ederiz.


Kurallar / Hatırlatmalar

*Kayıt formunu doldurup, kayıt ücretini yatırmalısınız. Ücret onayı alan katılımcıların bilgileri katılımcılar listesinde yayınlanır. Listedeki bilgilerinizde değişiklik olacaksa lütfen e-posta gönderiniz.
* Belirlenen parkur dışına çıkılması diskalifiye sebebidir. Parkur üzerinde yönlendirme işaretleri ve hakem kontrol noktaları ile video çekimi olacaktır.
* Numaralar kimlik kontrolü ile ve imza karşılığı teslim edilecektir. Numarasız şekilde parkura girilmemelidir. Verilen numara veya plakalar söylendiği şekilde takılmalıdır. Kontrol noktalarında veya bitişte numaranız kayıt edilemezse sıralamaya giremezsiniz.
* Bu, özel bir etkinlik olacağından herhangi bir sağlık raporu veya lisans gerekliliği yoktur. Katılımcıların sağlık durumlarının bu tip bir etkinliğe uygun olduğunu ve tüm riski üstlendiklerini belirtir toplu kayıt ve “Risk Kabul Formu” ‘nu etkinlik günü kayıt masasında imzalamaları gerekmektedir.
* Genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak katılımcıların kendi sorumluluğudur. Parkur dışındaki yasaklanmış alanlara girilmemelidir. Kural ihlallerinden doğabilecek hukuki sorunların muhatabı katılımcının kendisidir, organizasyon sorumlu tutulamaz.
* Doğayı kirletmemek için suyunuzu istasyon civarında içip ambalajını çöp kutusuna atmalısınız. Kişisel su taşıma aparatları taşınabilir.
* Etkinlik süresince çevreye hiçbir şekilde çöpünüzü veya fazlalığını hissettiğiniz bir malzemenizi atamaz/bırakamazsınız. Bu davranış diskalifiye sebebidir.
* Mevsim itibarı ile hava değişken olabilir. Hava durumu takip edilerek buna uygun kıyafetler seçilmelidir.
* Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin ve destekçilerin onurlandırılması için organizasyona bir bütün olarak katılmanızı önemle rica ederiz.
* Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.
* Hava veya arazi şartlarındaki değişiklikler, katılımcı yeterliliği gibi nedenlerle parkurlarda güzergah veya mesafe değişikliği yapılabilir. Katılımcılar yeni parkur düzenlemesine uymakla mükelleftirler, aksi iddialarda ve taleplerde bulunamazlar.
* Ara sonuçlar yayınlandıktan 15 dakika içerisinde 100TL itiraz bedeli ve dilekçe ile etkinlik direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazınızın kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.
* Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve biliyor kabul edilerek kayıt olmuş sayılırlar.


Nasıl Gelirim?

SİNPAŞ COUNTRY Satış Ofisi / Veysel Karani Mah. Gülhane Cd. No:7, 34885 Sancaktepe