Yükleniyor..


Genel Bilgiler

Tarih: 1 Haziran 2024, Cumartesi
Yer: Ayvalık CUNDA Adası
Parkurlar: Koşu 6km, 12km, 22km / Yüzme 1km, 2km / Kombine (2km yüzme+12km koşu)
Destekleyenler: HİS Federasyonu, Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi, INTERSPORT, ADIM ADIM
Katılımcı profili: Tüm katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması zorunludur. Kontenjan 750 kişi ile sınırlıdır.


https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2023/11/ADC_7496.jpg

Kayıt Prosedürü

Kayıt formunu doldurup, ödemesini yaptıktan sonra isminizi katılımcı listesinden kontrol ediniz. Yanlış girilmiş bilgileriniz varsa, e-posta göndererek düzelttiriniz.

Son kayıt tarihi 24 Mayıs Cuma günüdür. Bu tarihten sonra veya etkinlik alanında kayıt alınmayacaktır. Kontenjan dolduğunda kayıtlar daha erken bir tarihte de kapanabilir.

Erken kayıt: 1 Aralık – 31 Mart arası tek branş  500 ₺– kombine 800 ₺

Geç kayıt: 1 Nisan – 24 Mayıs arası tek branş  650 ₺ – kombine 1100 ₺

ÖNEMLİ: Katılımcıların herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt bir başka etkinliğe  veya kişiye aktarılmaz.

Sporcu Kiti: Koşuculara çipli numara,  yüzücülere bone ve çipli bileklik verilir. Numara ve çipini kullanmayan katılımcılar tasnif dışı kalırlar. Kitler, her katılımcının şahsen kendisine ve kimlik ibraz edilerek verilecektir. Katılacağınız branşın başlangıç saatinden en az 1 saat önce teslim alınmayan kitler verilmez ve bir hak iddia edilemez.


https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2023/11/ADC_7369.jpg

Program

31 Mayıs Cuma  1 Haziran Cumartesi 2 Haziran Pazar
17:00 / Kayıt Açılış 08:00 / Koşu Start 08:30 Yoga
20:00 / Kayıt Kapanış 12:30 / Yüzme Start
14:30 / Ödül Töreni
15:30 / After Party
* Ödül törenine kalamayacak olan katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmez. Ödül alacak kişilerin ve destekçilerin onurlandırılması için organizasyona bir bütün olarak katılmanızı önemle rica ederiz.

https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2020/01/6.jpg

Etkinlik Alanı ve Parkurlar

Tüm etkinlik CUNDA FORA GLAMPING alanında yapılacaktır.  Adres: Namık Kemal Mah. 3 Kuyular Caddesi No:8 10405 Cunda

Giyinme, tuvalet, otopark, vestiyer ve sağlık hizmeti bulunacaktır.


https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2019/05/0.jpg

Koşu parkuru, eğimli bir arazi yapısına sahip olup, uzun ve dik çıkış-inişler bulunmaktadır. Zeminin geneli sert taşlı topraktır. Her türlü koşu ayakkabısı ile koşulabilir. Hava şartlarına uygun kıyafetler giyilmesi, güneş kremi, güneş gözlüğü ve şapka kullanımı önerilir. Parkurda su ve serinleme noktaları olacaktır. Limitler dahilinde tamamlayamayan koşucular parkurdan alınarak yarışma dışı kalırlar.

6km. Kısa parkur: Arazi koşunu deneyimlemek isteyen fakat uzun mesafeli kırıcı parkurlara ve sıcağa alışık olmayan koşucular için harika bir başlangıç olacaktır. Parkur tamamlama süresi 60 dakikadır.

12km. Uzun Parkur: Antrenman seviyesi yeterli, arazi koşu deneyimi olan ve kendisini gerçekten zorlamaya hazır koşucular için önerilir. Parkurun tamamı 100 dakikada tamamlanmalıdır.

22km. Upuzun Parkur: 3 saat ve üzeri sürelerde orta/yüksek yoğunlukta koşu dayanıklılığına ve arazi koşu deneyimine sahip koşucular için önerilir. Parkurun tamamı 180 dakikada tamamlanmalıdır.

Yüzme parkuru, kıyıya çok yakın ve seyirci izlenimine müsaittir. Deniz zemini kumluk ve 2-8 derinlikte sığ bir yapıdadır. Su sıcaklığı ortalama 22 santigrad derece civarındadır. Her türlü tür mayo ve wetsuit kullanımı serbesttir. Parkurlarını zaman limitleri içerisinde tamamlayamayan yüzücüler parkurdan çıkarılarak yarışma dışı kalırlar.

1km. Kısa parkur: Açık su yüzmesini ilk kez deneyimleyecek veya uzun mesafe için yeterince hazırlığım yok diyenlere tek turluk kısa parkuru önerilir. Uzun parkur ile tamamen aynı özelliklerde olup tek farkı mesafesidir. Parkur tamamlama süresi 30 dakikadır.

2km. Uzun Parkur: Antrenman seviyesi yeterli olan deneyimli yüzücüler içindir. Aynı parkur 2 tur olarak tamamlanacaktır. İlk turu 30 dakikada tamamlayamayan yüzücüler ikinci tura devam edemezler. Parkurun tamamı 70 dakikada tamamlanmalıdır.


https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/1.jpg


https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2022/06/koşu-cunda.png


https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2022/06/1000-m-yüzme.jpg

Kategoriler ve Ödüller

Yaş Tasnifi: Nüfus kağıdındaki doğum yılı baz alınarak 4 farklı yaş grubu yapılır; 18-29 Yaş / 30-39 Yaş / 40-49 Yaş / 50 ve üzeri yaşlar.

A. Tek Branş Katılımı ve Ödülleri: Yüzme veya Koşu etaplarından birine katılacağınız anlamına gelir. Süre limitleri içerisinde parkurunu tamamlayamayanlar tasnif dışı kalırlar.

Her branş için parkurunu tamamlayan tüm katılımcılara anı madalyası verilir.

Uzun parkurlarda (2km yüzme ve 12km koşu) kadın/erkek 4 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye kürsü madalyası verilir, genel klasman yoktur.

Kısa parkurlarda (1km yüzme ve 6km koşu) genel klasman ilk üç dereceye kürsü madalyası verilir, yaş grubu tasnifi yapılmaz,

22km koşu parkurunda ise hem genel klasman hem de yaş grubu tasnifi yapılır.

Tek branş için kayıt formunda “branş” seçimi yapılarak buna göre kayıt ücreti ödenmelidir.

B. Kombine Katılım ve Ödülleri: 2km Yüzme+12km Koşu parkurlarına katılacağınız anlamını taşır. Kombine sıralamasına girebilmek için ilgili parkurlar belirtilen limitler içerisinde  tamamlanmalıdır.  Branşlardaki bitiriş süreleri toplanarak kombine genel klasman sıralaması oluşturulur. Eşitlik halinde; doğum tarihine (yıl-ay-gün sırasıyla) bakılır. Yaşı büyük olan avantajlıdır.

Genel klasman kadın/erkek ilk 3 dereceye kupa verilir (yaş grubu yoktur).

Kombineciler aynı zamanda yüzme ve koşu yaş gruplarında da değerlendirilerek en ucuz katılım ücreti ile ilgili kategorilerin tüm ödüllerine sahip olabilirler. Amaç, katılımcıları tüm branşlarda gün boyu etkin olmaya teşvik etmektir.

Kombine katılmak için; kayıt formunda “kombine” seçeneği işaretlenmeli ve kayıt ücreti yatırılmalıdır.


Kurallar / Hatırlatmalar

*Kayıt formunu doldurulup, ücreti yatırılarak onay alan kayıtlar, “katılımcılar” listesinde yayınlanır. Listedeki bilgilerinizde değişiklik olacaksa lütfen e-posta gönderiniz.
* Nüfus kağıdınız yanınızda olmalıdır. Kit teslimi ve yaş tasnifi buna göre yapılacaktır.
* Belirlenen parkur dışına çıkılması diskalifiye sebebidir. Parkur üzerinde yönlendirme işaretleri ve hakem kontrol noktaları ile video çekimi olacaktır.
* Numaralar kimlik kontrolü ile ve imza karşılığı teslim edilecektir. Numarasız şekilde parkura girilmemelidir. Verilen numaralar söylendiği şekilde takılmalıdır. Kontrol noktalarında veya bitişte numaranız kayıt edilemezse sıralamaya giremezsiniz.
* Bu, özel bir etkinlik olacağından herhangi bir sağlık raporu veya lisans gerekliliği yoktur. Katılımcıların sağlık durumlarının bu tip bir etkinliğe uygun olduğunu ve tüm riski üstlendiklerini belirtir toplu kayıt ve “Risk Kabul Formu” ‘nu etkinlik günü kayıt masasında imzalamaları gerekmektedir.
* Genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak katılımcıların kendi sorumluluğudur. Parkur dışındaki yasaklanmış alanlara girilmemelidir. Kural ihlallerinden doğabilecek hukuki sorunların muhatabı katılımcının kendisidir, organizasyon sorumlu tutulamaz.
* Doğayı kirletmemek için suyunuzu istasyon civarında içip ambalajını çöp kutusuna atmalısınız. Kişisel su taşıma aparatları taşınabilir.
* Etkinlik süresince çevreye hiçbir şekilde çöpünüzü veya fazlalığını hissettiğiniz bir malzemenizi atamaz/bırakamazsınız. Bu davranış diskalifiye sebebidir.
* Mevsim itibarı ile hava değişken olabilir. Hava durumu takip edilerek buna uygun kıyafetler seçilmelidir.
* Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmez. Ödül alacak kişilerin ve destekçilerin onurlandırılması için organizasyona bir bütün olarak katılmanızı önemle rica ederiz.
* Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.
* Her türlü mücbir sebeplerden ötürü parkur ve programda değişiklik olabilir. Katılımcılar yeni düzenlemeye uymakla mükelleftirler, aksi iddialarda ve taleplerde bulunamazlar.
* Ara sonuçlar yayınlandıktan 15 dakika içerisinde 100TL itiraz bedeli ve dilekçe ile etkinlik direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazın kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.
* Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve biliyor kabul edilerek kayıt olmuş sayılırlar.

Nerede Kalabilirim?

https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2021/03/cunda-glambing-320x180.jpg

CUNDA FORA GLAMPING 

  +90 266 327 13 43  / +90 530 372 27 29

Etkinlik alanı olan CUNDA FORA GLAMPING’ in sınırlı sayıdaki otantik karavan ve bungalov odalarında 2 gece oda+ serpme kahvaltı ile konaklama özel fiyatları aşağıdadır. Dilerseniz kendi çadırınızda kamping olanağı da sunulmaktadır. Çadır konaklamada sıcak su duş, elektrik vs hizmeti verilememektedir.

0-6 yaş ücretsiz, 7-12 yaş ….₺- +12 yaş çocuklar ….₺ ilave edilmektedir.

Deluxe bahçeli  2 kişi  oda-kahvaltı / …..₺ (2 gecelik toplam oda fiyatıdır)

Deluxe karavan 2 kişi oda-kahvaltı / …..₺ (2 gecelik toplam oda fiyatıdır)

Çadır konaklama günlük 1 kişi kahvaltısız / …..₺ (..₺ ek ücretle paket kahvaltı alınabilir)


https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2021/11/1-320x214.jpg

CUNDA FORA OTEL 

+90 266 327 30 31  / +90 530 372 27 29

Etkinlik alanına en yakın otel konaklama seçeneği için 2 gece oda-kahvaltı konaklama özel fiyatları aşağıdadır.

0-6 yaş ücretsiz, 7-12 yaş 00₺- +12 yaş çocuklar 00 ₺

1 kişi  oda-kahvaltı / 00₺

2 kişi oda-kahvaltı / 00₺

3 kişi oda-kahvaltı / 00₺Nerede Yiyebilirim?

“Ultimate CUNDA” destekçisi olan restoranlardan %10 indirim alabilirsiniz. Özellikle etkinlik gecesi için mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Ege’nin nefis lezzetlerinde buluşmak üzere şimdiden afiyet olsun…

Cunda Yannis Restaurant 0539 843 08 60


https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2019/05/Cunda-adasi-gezilecek-yerler-640x360.jpg

Nasıl Gelirim?

https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/ucak.png

Edremit Havaalanı

Istanbul – S.Gökçen (SAW) Balikesir Koca Seyit (EDO)

THY      Borajet      Pegasus


https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/otomobil.png

Otomobil

İstanbul-Ayvalık arası yaklaşık 6 saat sürmektedir. Yolların büyük kısmı duble yoldur.

Karayolu haritası için tıklayın