Yükleniyor..

KAYIT OL

26 Eylül 2021


Genel Bilgiler

Tarih: 26 Eylül Pazar
Yer: Büyükada Aya Nikola Plajı (Büyükada-Maden Yılmaz Türk Cd. No:147 34970 Adalar/İstanbul)
Parkurlar: Koşu 10 Km / Yüzme 1,5 Km / Kombine (Koşu + Yüzme)
Destekleyenler: HİS Federasyonu, Adalar Belediyesi, WWF Türkiye,
Katılımcı profili: Tüm katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması zorunludur. Kontenjan 800 kişi ile sınırlıdır.


Kayıt Prosedürü

Kayıt formunu doldurup, ödemesini yaptıktan sonra isminiz katılımcı listesinde görünecektir. Yanlış girdiğiniz bir bilgi olursa e-posta göndererek düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Son kayıt tarihi 21 Eylül Salı günüdür. Bu tarihten sonra veya etkinlik alanında kayıt alınmayacaktır. Kontenjan dolduğunda kayıtlar daha erken bir tarihte de kapanabilir.

Erken kayıt: 1 Ağustos – 1 Eylül arası tek branş 120 TL – kombine 200 TL

Geç kayıt: 1 Eylül– 21 Eylül arası tek branş 150 TL – kombine 250 TL

ÖNEMLİ: Katılımcıların (iş, aile,sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.


Program

09:00 / Kayıt masası açılış (Kombine ve koşu içindir. Yüzme için 12:00-12:30 arasındadır)

10:30 / Koşu başlangıcı

12:00  / Koşu parkuru kapanış

13:15 / Yüzme başlangıç

14:15 / Yüzme parkuru kapanış

15:00 / Toplu ödül töreni


https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2018/09/8cg1je363j5e172.jpg

Sporcu Kiti: Koşuculara çipli numara, yüzücülere bone ve çipli bileklik verilir. Numara ve çipini belirtildiği gibi kullanmayan katılımcılar sıralama-tasnif dışı kalırlar. Sporcu kitleri, her katılımcının şahsen kendisine ve kimlik ibraz edilerek, imza karşılığında verilecektir.  Etkinlik başlangıç saatinden en az 30 dakika önce teslim alınmayan kitler verilmez ve bir hak iddia edilemez. İlgili etkinlikten 30 dakika önce start listesi hakeme verildikten sonra kit teslimi yapılmaz. Vestiyer hizmeti olacaktır.


Parkur

https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2019/07/büyükada-parkur.jpg

Yüzme Parkuru: Seyirci izlenimine müsaittir. Deniz zemini kumluk ve 3 – 20m derinliktedir. Su sıcaklığı ortalama 18 santigrad derece civarındadır. Her tür mayo ve wetsuit kullanımı serbesttir. Parkur 750 metrelik 2 tur olarak yüzülecektir ve şamandıralar ile işaretlenmiştir. İlk tur 30 dakikada, parkurun tamamı 60 dakikada tamamlanmalıdır. Zaman aşımı diskalifiye sebebidir ve yüzücüler parkur dışına alınacaklardır.

Koşu Parkuru: Arazinin yapısı nedeni ile çıkış ve inişler olacaktır. Zemin asfalt ve bazı kısımları taşlı, sert topraktır. Parkur 1 metre irtifadan başlar ve en yüksek noktası 150 metredir. Herhangi bir koşu ayakkabısı ile rahatlıkla koşulabilse de biraz kalınca ve şok emici tabanlı bir ayakkabı ile koşmanız önerilir. Hava şartlarına uygun kıyafetler giyilmelidir.  Parkur bitirme limiti 90 dakikadır. Bu süreyi aşanlar sıralamaya giremeyeceklerdir. Adalarda “SIFIR ÇÖP ATIĞI” kavramı gözetilerek, etkinlik alanında temiz içme suyu sağlanacak fakat parkurda su dağıtımı yapılmayacaktır. Kişisel su taşıma aparatlarınız ile kendi suyunuzu taşıyabilir veya parkuru susuz tamamlamayı tercih edebilirsiniz. 


Kategoriler ve Ödüller

Yaş Tasnifi: Nüfus kağıdındaki doğum yılı baz alınarak 4 farklı yaş grubu yapılır; 18-29 Yaş / 30-39 Yaş / 40-49 Yaş / 50 ve üzeri yaşlar.

A. Tek Branş Katılımı ve Ödülleri: Koşu veya yüzme etaplarından birine katılacağınız anlamına gelir. Her branş için parkurunu tamamlayan tüm katılımcılara anı madalyası verilir. Ayrıca kadın/erkek 4 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye kürsü madalyası verilir.

Tek branş için kayıt formunda “koşu veya yüzme” branş seçimi yapılarak, kayıt ücreti ödenmelidir.

B. Kombine Katılım ve Ödülleri: Hem koşu, hem de yüzme parkurlarına katılacağınız anlamını taşır. Kombine sıralamasına girebilmek için ilgili parkurlar belirtilen limitler içerisinde  tamamlanmalıdır. Branşlardaki bitiriş sıralamaları/süreleri toplanarak kombine genel klasman sıralaması oluşturulur. Eşitlik halinde; doğum tarihine (yıl-ay-gün sırasıyla) bakılır. Yaşı büyük olan avantajlıdır.

Yaş grubuna bakılmasızın kadın/erkek genel klasman ilk 3 dereceye şilt/kupa verilir. Kombineciler en ucuz katılım ücreti ile ilgili kategorilerin tüm ödüllerine sahip olacaklardır. Amaç, katılımcıları tüm branşlarda gün boyu etkin olmaya teşvik etmektir.

Kombine katılmak için; kayıt formunda “kombine” seçeneği işaretlenmeli ve kayıt ücreti yatırılmalıdır.

ÖNEMLİ: Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak hak sahipleri, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin, destekçi kurumların, organizasyon komitesinin onurlandırılması için etkinliğin tamamını bir bütün olarak düşünerek katılmanızı önemle rica ederiz.


Kurallar / Hatırlatmalar

* Kayıt formunu doldurup, kayıt ücretini yatırmalısınız. Katılımcılar listesini kontrol ederek, bilgilerinizde değişiklik olacaksa lütfen eposta gönderiniz.
* Nüfus kağıdınız yanınızda olmalıdır, yaş tasnifi buna göre yapılacaktır.
* Belirlenen parkur dışına çıkılması diskalifiye sebebidir. Parkur üzerinde yönlendirme işaretleri ve hakem kontrol noktaları ile video çekimi olacaktır.
* Numaralar kimlik kontrolü ile ve imza karşılığı teslim edilecektir. Numarasız şekilde parkura girilmemelidir. Verilen numara veya plakalar söylendiği şekilde takılmalıdır. Kontrol noktalarında veya bitişte numaranız kayıt edilemezse sıralamaya giremezsiniz.
* Bu, özel bir etkinlik olacağından herhangi bir sağlık raporu veya lisans gerekliliği yoktur. Katılımcıların sağlık durumlarının bu tip bir etkinliğe uygun olduğunu ve tüm riski üstlendiklerini belirtir toplu kayıt ve “Risk Kabul Formu” ‘nu etkinlik günü kayıt masasında imzalamaları gerekmektedir.
* Genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak katılımcıların kendi sorumluluğudur. Parkur dışındaki yasaklanmış alanlara girilmemelidir. Kural ihlallerinden doğabilecek hukuki sorunların muhatabı katılımcının kendisidir, organizasyon sorumlu tutulamaz.
* Doğayı kirletmemek için suyunuzu istasyon civarında içip ambalajını çöp kutusuna atmalısınız. Kişisel su taşıma aparatları taşınabilir.
* Etkinlik süresince çevreye hiçbir şekilde çöpünüzü veya fazlalığını hissettiğiniz bir malzemenizi atamaz/bırakamazsınız. Bu davranış diskalifiye sebebidir.
* Mevsim itibarı ile hava değişken olabilir. Hava durumu takip edilerek buna uygun kıyafetler seçilmelidir.
* Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin ve destekçilerin onurlandırılması için organizasyona bir bütün olarak katılmanızı önemle rica ederiz.
* Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.
* Hava veya arazi şartlarındaki değişiklikler, katılımcı yeterliliği gibi nedenlerle parkurlarda güzergah veya mesafe değişikliği yapılabilir. Katılımcılar yeni parkur düzenlemesine uymakla mükelleftirler, aksi iddialarda ve taleplerde bulunamazlar.
* Ara sonuçlar yayınlandıktan 15 dakika içerisinde 100TL itiraz bedeli ve dilekçe ile etkinlik direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazınızın kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.
* Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve biliyor kabul edilerek kayıt olmuş sayılırlar.


Nasıl Gelirim?

Kartal, Bostancı, Kadıköy, Eminönü ve Kabataş’tan deniz yolu ile seyahat tarifeleri için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

Şehir Hatları için: https://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/ic-hatlar/adalar-hatlari-176

Bostancı-Büyükada için: http://www.mavimarmara.net/bostanci-buyukada-heybeliada/

Kartal-Büyükada için: http://www.adalardan.net

Beşiktaş-Kabataş-Büyükada için: http://www.mavimarmara.net/adalar-besiktas-kabatas/