Yükleniyor..

Genel Bilgiler

Tarih: 27 Ocak 2019 Pazar

Yer: Uğur Mumcu Kültür Merkezi / Uğur Mumcu Mahallesi Yakacık-KARTAL

Mesafe: 5Km

Kayıt-kontenjan: Kayıtlar ücretsizdir ve toplam 1000 koşucu ile sınırlıdır. Katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması (en küçük 2001 doğumlular) zorunludur.

Son kayıt tarihi: 08 Ocak Salı 17:00 (Kontenjan dolar ise kayıtlar daha önce de kapanabilir.)

Numara teslimi: 26 Ocak günü saat 12:00 – 17:00 saatleri arasında Uğur Mumcu Kültür Merkezi’ nde yapılacaktır. Yarış günü sabahı numara dağıtımı yapılmayacaktır.

Servis: Yarış sabahı saat 08:00 de Uzunçayır E5 otobüs durağından (Kartal istikameti) Kartal Belediyesi’ ne ait ücretsiz servis kalkacaktır.

Organizasyon: KARTAL BELEDİYESİ & TEAM KRONOS

Program

10:00     Gençler + Büyükler + Yaş Grupları

11:30     Toplu Ödül Töreni

Takım Klasmanı

Genç erkekler ve kadınlar ile büyük erkekler ve kadınlar takım klasmanları yapılacaktır.

Takım adına yarışacak koşucular da önceden sistem üzerinden bireysel kayıt formu doldurmalıdır.

İlgili kulübün o yıla ait vizeli Atletizm Federasyonu lisansı ve kulüp başkanlığı onaylı takım listesi 26 Ocak Cumartesi günü kayıt masasına teslim edilmelidir.

Takımlar en az 3, en fazla 4 koşucu ile kurulabilir. Takımın en iyi 3 koşucusunun geliş sırası baz alınır. Eşitlik halinde 3. koşucusu önde bitiren takım avantajlıdır.

Etkinlik Alanı ve Parkur

Koşu, Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde başlayıp bitecektir. Merkezde giyinme odası ve tuvalet hizmeti mevcuttur. Vestiyer-emanet vs. hizmeti olmayacaktır. Kişisel eşyaların sorumluluğu koşucuya aittir.

Parkurun tamamı asfalttır. Arazinin doğal yapısı nedeni ile parkurda iniş-çıkışlar mevcuttur. Müsabaka 178m rakımda başlar ve biter. Parkurun en yüksek noktası 212m, en alçak noktası 140 metredir. Tabanı biraz kalınca ve şok emici nitelikte bir ayakkabı ile koşmanız önerilir. Hava durumuna uygun kıyafetler ile rüzgarlık/yağmurluk gibi üst katman ve bandana-şapka-eldiven gibi ek koruyucu kıyafetleri yanınızda bulundurunuz. Koşu sonrası ıslak kıyafetlerinizi mutlaka değiştirmeniz ve kuru çorap, yedek ayakkabı bulundurmanız sağlığınız açısından önerilir.

https://teamkronos.com/wp-content/uploads/2018/11/uğurmumcu5kparkur.jpg

Genel Konular

Kadın ve erkeklerde aşağıdaki gruplarda ödüller dağıtılacaktır. Yaş grubunun belirlenmesinde doğum yılı baz alınır (gün/ay bakılmaz). Yaş teyidi için nüfus kağıdı kontrolü yapılacaktır.

  • Gençler 18 – 19 (bu yaş grubundakiler büyükler klasmanında değerlendirilmezler)
  • Büyükler genel klasman (20+ tüm yaşlar)
  • Yaş grupları (35-44, 45-54, 55-64, 65+)

İlgili koşucunun kendisi tarafında yazılmış ve imzalanmış olan ve TC no, telefon, email bilgilerini de içeren bir vekaletname ile bir başkası da numarayı teslim alabilir.

Yarışma, Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacak olup, yerli ve yabancı uyruklu tüm koşuculara açıktır.

Ara sonuçlar yayınlandıktan 15 dakika içerisinde 150TL itiraz bedeli ve dilekçe ile müsabaka direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazınız kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.

Mücbir sebeplerden ötürü ertelenme, iptal, parkur değişikliği hakkı saklı olup, katılımcılar son belirlenen şartlara uymakla mükelleftirler. Tüm katılımcılar, yarışma kurallarını bilerek katılmış kabul edilir.

Ödüller

1. Tüm sporculara katılım madalyası verilecektir.

2. Yaş gruplarında bireysel kürsü derecelerine madalya, gençler ve büyüklerde kupa, takım dereceleri için kupa ve takım sporcularına madalya verilecektir.

3. Aşağıda açıklanan nakit para ödülleri haricinde sporculara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

4. Koşucular kendi yaş gruplarında değerlendirilerek ödüllerini alabileceklerdir. Gençler “18-19 yaş” kategorisinde değerlendirilerek ödüllerini alırlar. Büyükler genel klasman nakit ödülleri 20 ve üzeri tüm yaşları kapsar. Koşucular kendi yaş grubu sıralamasında ayrıca kürsüye çıkarlar. Farklı talepler değerlendirilmez. Kadın ve erkek kategorilerinde toplam 15.000TL nakit ödül aşağıdaki şekilde dağıtılacaktır.

ÖDÜL           BÜYÜKLER         GENÇLER

BİRİNCİ           2.000 TL                1.250 TL

İKİNCİ               1.500 TL               1.000 TL

ÜÇÜNCÜ         1.000 TL                  750 TL

ÖNEMLİ: Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak hak sahipleri, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin, destekçi kurumların, organizasyon komitesinin onurlandırılması için etkinliğin tamamını bir bütün olarak düşünerek katılmanızı önemle rica ederiz.

Nasıl Gelirim?

Yarış sabahı saat 08:00 de Uzunçayır E5 otobüs durağından (Kartal istikameti) Kartal Belediyesi’ ne ait ücretsiz servis kalkacaktır. Bunun yanı sıra Kartal -Uğur Mumcu minibüs ve otobüsleri ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu araçlar E5 Kartal Köprüsün’ den geçmektedir. Gebze ve Kadıköy yönünden gelenler Kartal Köprüsü nde inerek bu araçlar ile de Uğur Mumcu Mahallesi’ne ulaşabilirler. Ayrıca Kadıköy den 21U belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Özel aracı ile gelmek isteyenler ise aşağıdaki haritayı kullanarak güzergahlarını belirleyebilirler.