Yükleniyor..

Genel Bilgiler

Tarih: 4 Şubat Pazar
Yer: AYDOS Ormanı 2. Kapı Yakacık/Kartal
Parkurlar: Koşu 10k / Bisiklet 10k / Kombine (Koşu + Bisiklet)
Destekleyenler: HİS Federasyonu, KARTAL Belediyesi
Katılımcı profili: Tüm katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması (en küçük 2000 doğumlular) zorunludur. Kontenjan 300 kişi ile sınırlıdır.


Program

4 Şubat Pazar

08:30 / Kayıt masası açılış

10:00  / Bisiklet başlangıcı

11:10  / Bisiklet parkuru kapanış

11:45 / Koşu başlangıç

13:15 / Koşu parkuru kapanış

13: 30 / Toplu ödül töreni

Sporcu Kiti: Tüm katılımcılara etkinlik tişörtü ve çantası ile koşuculara çipli numara, bisikletçilere çipli numara ve plaka verilir. Numara ve çipini belirtildiği gibi kullanmayan katılımcılar sıralama-tasnif dışı kalırlar. Sporcu kitleri, her katılımcının şahsen kendisine ve kimlik ibraz edilerek, imza karşılığında verilecektir. Bir başkasına teslim edilmesi için kimlik fotokopisi ve yazılı bir beyan gerekir. Etkinlik başlangıç saatinden en az 30 dakika önce teslim alınmayan kitler verilmez ve bir hak iddia edilemez. İlgili etkinlikten 30 dakika önce start listesi hakeme verildikten sonra kit teslimi yapılmaz.


Parkur

Bisiklet ve koşu parkuru aynıdır. Etkinlikler 238m rakımdan başlar. Parkurun en yüksek noktası 297m. ve en alçak noktası 182 metredir. Dar patikalar ve mevsim itibarı ile kısa su geçişleri olması ihtimali ile de oldukça eğlenceli ve farklı bir patika deneyimi yaşayabilirsiniz. Arazinin yapısı nedeni ile çıkış-inişler olacaktır. Zemin yaklaşık 1,5 kilometrelik asfalt geçişler ile bazı kısımları taşlı, geneli sert topraktır. Herhangi bir koşu ayakkabısı ile rahatlıkla koşulabilse de biraz kalınca ve şok emici tabanlı bir ayakkabı ile koşmanız önerilir. Hava şartları göz önünde bulundurularak uygun kıyafetler giyilmelidir.

Bisiklet güvenliği: Amortisörlü dağ bisikleti (MTB) ve kask zorunludur. Kilitli pedal, gözlük, eldiven ve pedli bisiklet taytı kullanımı konfor ve güvenlik için önerilir.

Su istasyonu: Koşuda parkurun orta kısmında su istasyonu bulunacaktır. Bisikletçiler ise sularını mataralarında taşıyacaklardır.

http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/aydos-10k.jpg

Kategoriler ve Ödüller

Yaş Tasnifi: Nüfus kağıdındaki doğum yılı baz alınarak 4 farklı yaş grubu yapılır; 18-29 Yaş (2000-1989 doğumlular) / 30-39 Yaş (1988-1979 doğumlular) / 40-49 Yaş (1978-1969 doğumlular) / 50 ve üzeri yaşlar (1968 ve altı doğumlular).

A. Tek Branş Katılımı ve Ödülleri: Koşu veya bisiklet etaplarından birine katılacağınız anlamına gelir. Koşu parkuru 90 dakikada, bisiklet parkuru 70 dakikada tamamlanmalıdır. Bu süreler içerisinde parkurunu tamamlayamayanlar tasnif dışı kalırlar.

Her branş için parkurunu tamamlayan tüm katılımıcılara anı madalyası verilir. Ayrıca kadın/erkek 4 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye kürsü madalyası ve kadın/erkek genel klasman ilk 5 dereceye şilt ve sponsor hediyeleri verilir.

Tek branş için kayıt formunda “koşu veya bisiklet” seçimi yapılarak buna göre kayıt ücreti ödenmelidir.

B. Kombine Katılım ve Ödülleri: Hem koşu, hem de bisiklet parkurlarına katılacağınız anlamını taşır. Kombine sıralamasına girebilmek için ilgili parkurlar belirtilen limitler içerisinde  tamamlanmalıdır. Tüm branşlardaki bitiriş sıralamaları/süreleri toplanarak kombine genel klasman sıralaması oluşturulur. Eşitlik halinde; doğum tarihine (yıl-ay-gün sırasıyla) bakılır. Yaşı büyük olan avantajlıdır.

Yaş grubuna bakılmasızın kadın/erkek genel klasman ilk 5 dereceye şilt ve sponsor hediyeleri verilir. Kombine katılımcıları ayrıca ilgili branşların ayrı ayrı açıklanan tüm yaş grubu ödüllerini de alabilirler. Yani kombineciler en ucuz katılım ücreti ile ilgili kategorilerin tüm ödüllerine sahip olacaklardır. Amaç, katılımcıları tüm branşlarda gün boyu etkin olmaya teşfik etmektir.

Kombine katılmak için; kayıt formunda “kombine” seçeneği işaretlenmeli ve kayıt ücreti yatırılmalıdır.

Yaş gruplarında toplam 48 adet derece madalyası
Sıra KOŞU (4 yaş grubunda) BİSİKLET (4 yaş grubunda)
Erkek Kadın Erkek Kadın
1. madalya madalya madalya madalya
2. madalya madalya madalya madalya
3. madalya madalya madalya madalya
Genel klasman sıralamasına toplam 30 adet şilt ve sponsor hediyeleri
Sıra KOŞU BİSİKLET KOMBİNE
Erkek Kadın Erkek Kadın Erkek Kadın
1. Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye
2. Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye
3. Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye
4. Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye
5. Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye

ÖNEMLİ: Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak hak sahipleri, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin, destekçi kurumların, organizasyon komitesinin onurlandırılması için etkinliğin tamamını bir bütün olarak düşünerek katılmanızı önemle rica ederiz.


http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/interaydos.jpg

Kayıt Prosedürü

Son kayıt tarihi 31 Ocak Çarşamba günüdür. Bu tarihten sonra veya etkinlik alanında kayıt alınmayacaktır.

Erken kayıt: 1 Aralık–15 Ocak arası tek branş 55 TL  / kombine 95 TL

Geç kayıt: 16 Ocak–31 Ocak arası tek branş 75 TL – kombine 135 TL

ÖNEMLİ: Katılımcıların (iş, aile,sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.


Kurallar / Hatırlatmalar

* Kayıt formunu doldurup, kayıt ücretini yatırmalısınız. Ücret onayı alan katılımcıların bilgileri katılımcılar listesinde yayınlanır. Listedeki bilgilerinizde değişiklik olacaksa lütfen mail atınız.
* Nüfus kağıdınız yanınızda olmalıdır, yaş tasnifi buna göre yapılacaktır.
* Belirlenen parkur dışına çıkılması diskalifiye sebebidir. Parkur üzerinde yönlendirme işaretleri ve hakem kontrol noktaları ile video çekimi olacaktır.
* Numaralar kimlik kontrolü ile ve imza karşılığı teslim edilecektir. Numarasız şekilde parkura girilmemelidir. Verilen numara veya plakalar söylendiği şekilde takılmalıdır. Kontrol noktalarında veya bitişte numaranız kayıt edilemezse sıralamaya giremezsiniz.
* Bu, özel bir etkinlik olacağından herhangi bir sağlık raporu veya lisans gerekliliği yoktur. Katılımcıların sağlık durumlarının bu tip bir etkinliğe uygun olduğunu ve tüm riski üstlendiklerini belirtir toplu kayıt ve “Risk Kabul Formu” ‘nu etkinlik günü kayıt masasında imzalamaları gerekmektedir.
* Genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak katılımcıların kendi sorumluluğudur. Parkur dışındaki yasaklanmış alanlara girilmemelidir. Kural ihlallerinden doğabilecek hukuki sorunların muhatabı katılımcının kendisidir, organizasyon sorumlu tutulamaz.
* Doğayı kirletmemek için suyunuzu istasyon civarında içip ambalajını çöp kutusuna atmalısınız. Kişisel su taşıma aparatları taşınabilir.
* Etkinlik süresince çevreye hiçbir şekilde çöpünüzü veya fazlalığını hissettiğiniz bir malzemenizi atamaz/bırakamazsınız. Bu davranış diskalifiye sebebidir.
* Mevsim itibarı ile hava değişken olabilir. Hava durumu takip edilerek buna uygun kıyafetler seçilmelidir.
* Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin ve destekçilerin onurlandırılması için organizasyona bir bütün olarak katılmanızı önemle rica ederiz.
* Katılımcıların (iş, aile,sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.
* Hava veya arazi şartlarındaki değişiklikler, katılımcı yeterliliği gibi nedenlerle parkurlarda güzergah veya mesafe değişikliği yapılabilir. Katılımcılar yeni parkur düzenlemesine uymakla mükelleftirler, aksi iddialarda ve taleplerde bulunamazlar.
* Ara sonuçlar yayınlandıktan 15 dakika içerisinde itiraz hakkı verilir. Bu süre içerisinde 100TL itiraz bedeli ve dilekçe ile etkinlik direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazınızın kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.
* Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve biliyor kabul edilerek kayıt olmuş sayılırlar.


Nasıl Gelirim?

Araçla geliş: Özel aracınızla E5 Kartal Köprüsü’ nden Yakacık Uğur Mumcu yönüne (yukarı) doğru dönerek Aydos Ormanı 2. Kapı’ya ulaşabilirsiniz.

Toplu ulaşımla geliş: Gebze yönünden E5′ ten gelen otobüs ve minibüsler ile Kartal Köprüsü’ ne kadar gelerek buradan Kartal-Uğur Mumcu minibüs veya otobüsleri ile 2. Kapı önünde inebilirsiniz. Kadıköy yönünden 21U otobüsü gelebilir veya metro ile Kartal durağında inerek Kartal Köprüsü’nden yine Uğur Mumcu araçları ile 2. Kapı’ya ulaşabilirsiniz.

Toplanma alanı: Etkinlik toplanma, ısınma ve tören alanı AYDOS Ormanı 2. Kapı girişidir. Bu bölgede tuvalet, su, elektrik, otopark ve cafe hizmetleri mevcuttur.