Yükleniyor..

KAYIT OL

22 Haziran 2019


Genel Bilgiler

Tarih: 22 Haziran 2019
Yer: Ayvalık CUNDA Adası Doğa Camping
Parkurlar: Bisiklet 15,5k m/ Yüzme 2km / Koşu 10,4km / Kombine (Bisiklet+Yüzme+Koşu)
Destekleyenler: HİS Federasyonu, Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi, SALOMON, SUPRADYN, INTERSPORT,  REXONA, REDBULL, SUP Turkey, ARGEUS
Katılımcı profili: Tüm katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması (en küçük 2001 doğumlular) zorunludur. Kontenjan 800 kişi ile sınırlıdır.


Kayıt Prosedürü

Kayıt formunu doldurup, ödemesini yaptıktan sonra isminiz katılımcı listesinde görünecektir. Yanlış girdiğiniz bir bilgi olursa e-posta göndererek düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Son kayıt tarihi 18 Haziran Salı günüdür. Bu tarihten sonra veya etkinlik alanında kayıt alınmayacaktır. Kontenjan dolduğunda kayıtlar daha erken bir tarihte de kapanabilir.

Erken kayıt: 15 Ocak – 31 Mayıs arası tek branş 70 TL – kombine 180 TL

Geç kayıt: 1 Haziran – 18 Haziran arası tek branş 85 TL – kombine 225 TL

ÖNEMLİ: Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe  veya kişiye aktarılmaz.


Program

21 Haziran Cuma 22 Haziran Cumartesi 23 Haziran  Pazar
17:00 / Açılış ve Kit Dağıtımı 09:00 / Bisiklet başlangıcı 08:00 / Yoga
18:00 / Yoga 13:00 / Yüzme Başlangıcı
20:00 / Kapanış 17:00 / Koşu Başlangıcı
19:15 / Toplu Ödül Töreni
23:00 / After Party (plaj)

Sporcu Kiti: Tüm katılımcılara etkinlik tişörtü ile koşuculara çipli numara, bisikletçilere çipli numara ve plaka, yüzücülere bone ve çipli bileklik verilir. Numara ve çipini kullanmayan/unutan katılımcılar sıralama-tasnif dışı kalırlar. Sporcu kitleri, her katılımcının şahsen kendisine ve kimlik ibraz edilerek, imza karşılığında verilecektir. Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce teslim alınmayan kitler verilmez ve bir hak iddia edilemez. Vestiyer hizmeti olacaktır.


Etkinlik Alanı ve Parkurlar

http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/0.jpg

Tüm etkinlikler için toplanma-başlangıç ve bitiş alanı “Doğa Caravan Camping” alanıdır. Etkinlik alanı, Cunda merkeze yürüme mesafesindedir. Cunda Marina/Ayvalık Spor halı sahasından devam ederek sola toprak yola girilir ve yaklaşık 400 metre sonra alana ulaşılır. Kafeterya, giyinme, tuvalet-duş, plaj, su ve elektrik, otopark hizmetleri mevcuttur.  Etkinlik alanında 1 adet ambulans ve sağlık ekibi ile yüzme parkurunda cankurtaran timi bulunacaktır.

Bisiklet ve koşu parkurunda çıkış ve inişler bulunmaktadır. Parkur 2m rakımdan başlayacak olup, en yüksek noktası 125 metredir. Zemin, kısmi asfalt geçişler ile geneli sert taşlı topraktır. Lastik seçiminizi buna göre yapabilirsiniz. Ön amortisörlü bir dağ bisikleti ile parkura girilmelidir. Kask kesinlikle zorunludur. Konfor ve güvenlik için kilitli pedal, bisiklet taytı ve elidveni, güneş gözlüğü kullanımı önerilir. Herhangi bir koşu ayakkabısı ile koşulabilse de şok emici tabanlı bir ayakkabı, hava şartlarına uygun kıyafetler ve güneş gözlüğü-şapka gibi ek malzemeler kullanılması önerilir.  Koşuda su istasyonu bulunmaktadır. Bisiklet ve koşu parkurları bitirme limiti 90 dakikadır. Zaman limitleri içerisinde tamamlayamayanlar tasnif dışı kalırlar.

http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/2.jpg
http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/1.jpg

Yüzme parkuru 2km mesafeli olup, seyirci izlenimine müsaittir. Parkur sağdan sola doğru bir üçgende tamamlanacaktır. Deniz zemini kumluk ve 2-6m derinlikte sığ bir yapıdadır. Su sıcaklığı ortalama 20 santigrad derece civarındadır. Her türlü tür mayo ve wetsuit kullanımı serbesttir. Parkur şamandıralar ile işaretlenmiştir. Parkurda 2 adet kontrol noktası bulunmaktadır. 1.kontrol noktası 750.metrededir ve 30 dakikada geçilmelidir. 2.kontrol noktası 1100.metrededir ve 45 dakikada geçilmiş olmalıdır. Parkurun tamamı 75 dakikada tamamlanmalıdır. Zaman aşımı diskalifiye sebebidir ve yüzücüler parkurdan çıkarılarak hakem teknesine alınır.


http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/cunda-2017.jpg

Kategoriler ve Ödüller

Yaş Tasnifi: Nüfus kağıdındaki doğum yılı baz alınarak 4 farklı yaş grubu yapılır; 18-29 Yaş (2001-1990 doğumlular) / 30-39 Yaş (1989-1980 doğumlular) / 40-49 Yaş (1979-1970 doğumlular) / 50 ve üzeri yaşlar (1969 ve altı doğumlular).

A. Tek Branş Katılımı ve Ödülleri: Bisiklet veya Yüzme veya Koşu etaplarından birine katılacağınız anlamına gelir. Süre limitleri içerisinde parkurunu tamamlayamayanlar tasnif dışı kalırlar.

Her branş için parkurunu tamamlayan tüm katılımcılara anı madalyası verilir. Ayrıca kadın/erkek 4 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye kürsü madalyası verilir.

Tek branş için kayıt formunda “bisiklet veya yüzme veya koşu” seçimi yapılarak buna göre kayıt ücreti ödenmelidir.

B. İkili Katılım ve Ödülleri: Herhangi farklı iki branşta katılacağınız anlamına gelir . Katıldığınız her branş ile ilgili kategorilerde değerlendirilsiniz.

2 branşta katılacak olanlar kayıt formunda ilgili kutucuğu işaretlemeli ve her 2 branş için belirtilen toplam ücreti yatırmalıdırlar.

C. Kombine Katılım ve Ödülleri: Hem bisiklet, hem yüzme, hem de koşu parkurlarına katılacağınız anlamını taşır. Kombine sıralamasına girebilmek için ilgili parkurlar belirtilen limitler içerisinde  tamamlanmalıdır.  Tüm branşlardaki bitiriş süreleri toplanarak kombine genel klasman sıralaması oluşturulur. Eşitlik halinde; doğum tarihine (yıl-ay-gün sırasıyla) bakılır. Yaşı büyük olan avantajlıdır.

Yaş grubuna bakılmaksızın kadın/erkek genel klasman ilk 3 dereceye kupa verilir. Kombineciler en ucuz katılım ücreti ile ilgili kategorilerin tüm ödüllerine sahip olacaklardır. Amaç, katılımcıları tüm branşlarda gün boyu etkin olmaya teşvik etmektir.

Kombine katılmak için; kayıt formunda “kombine” seçeneği işaretlenmeli ve kayıt ücreti yatırılmalıdır.

ÖNEMLİ: Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin, destekçi kurumların, organizasyon komitesinin onurlandırılması için etkinliğin tamamını bir bütün olarak düşünerek katılmanızı önemle rica ederiz.


Kurallar / Hatırlatmalar

*Kayıt formunu doldurup, kayıt ücretini yatırmalısınız. Ücret onayı alan katılımcıların bilgileri katılımcılar listesinde yayınlanır. Listedeki bilgilerinizde değişiklik olacaksa lütfen mail atınız.
* Nüfus kağıdınız yanınızda olmalıdır, yaş tasnifi buna göre yapılacaktır.
* Belirlenen parkur dışına çıkılması diskalifiye sebebidir. Parkur üzerinde yönlendirme işaretleri ve hakem kontrol noktaları ile video çekimi olacaktır.
* Numaralar kimlik kontrolü ile ve imza karşılığı teslim edilecektir. Numarasız şekilde parkura girilmemelidir. Verilen numara veya plakalar söylendiği şekilde takılmalıdır. Kontrol noktalarında veya bitişte numaranız kayıt edilemezse sıralamaya giremezsiniz.
* Bu, özel bir etkinlik olacağından herhangi bir sağlık raporu veya lisans gerekliliği yoktur. Katılımcıların sağlık durumlarının bu tip bir etkinliğe uygun olduğunu ve tüm riski üstlendiklerini belirtir toplu kayıt ve “Risk Kabul Formu” ‘nu etkinlik günü kayıt masasında imzalamaları gerekmektedir.
* Genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak katılımcıların kendi sorumluluğudur. Parkur dışındaki yasaklanmış alanlara girilmemelidir. Kural ihlallerinden doğabilecek hukuki sorunların muhatabı katılımcının kendisidir, organizasyon sorumlu tutulamaz.
* Doğayı kirletmemek için suyunuzu istasyon civarında içip ambalajını çöp kutusuna atmalısınız. Kişisel su taşıma aparatları taşınabilir.
* Etkinlik süresince çevreye hiçbir şekilde çöpünüzü veya fazlalığını hissettiğiniz bir malzemenizi atamaz/bırakamazsınız. Bu davranış diskalifiye sebebidir.
* Mevsim itibarı ile hava değişken olabilir. Hava durumu takip edilerek buna uygun kıyafetler seçilmelidir.
* Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin ve destekçilerin onurlandırılması için organizasyona bir bütün olarak katılmanızı önemle rica ederiz.
* Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.
* Hava veya arazi şartlarındaki değişiklikler, katılımcı yeterliliği gibi nedenlerle parkurlarda güzergah veya mesafe değişikliği yapılabilir. Katılımcılar yeni parkur düzenlemesine uymakla mükelleftirler, aksi iddialarda ve taleplerde bulunamazlar.
* Ara sonuçlar yayınlandıktan 15 dakika içerisinde 100TL itiraz bedeli ve dilekçe ile etkinlik direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazınızın kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.
* Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve biliyor kabul edilerek kayıt olmuş sayılırlar.

Nerede Kalabilirim?

http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2018/05/fff-e1525261400766.jpg
http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2018/12/IMG_0925-e1544961188622.jpg
http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2018/12/IMG_1031-e1544962120743.jpg
http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2018/12/GOPR7448-e1544963593439.jpg

Cunda Doğa Camping

0532 762 15 77 / 0266 327 13 43

Tesis, tüm etkinliğin yapıldığı alandır. Kontenjan dolmadan yerinizi almanızı önemle hatırlatırız.  Karavanlar 2+1 kişiliktir ve 2 gün için kiralanır (tek gece kiralanmaz). Konaklama bedeline serpme kahvaltı dahildir. Çadırlı konaklama için kendi çadır ve kamp malzemelerinizi getirmelisiniz. Çadır konaklama ücretine fix menü kahvaltı+sınırsız çay dahildir. Tesisten çadır kiralamak isterseniz, aşağıdaki ücretlere ek olarak gecelik 40 TL ödeme alınır (içerisinde 2 kişilik yatak, çarşaf, pike verilir).

Karavan kiralama: 2 kişi 700 TL +1 kişi 150 TL (2 gecelik ücrettir)
Çadırlı konaklama: 2 kişi 1 gece 130 TL / 2 gece 220 TL
3 kişi 1 gece 195 TL / 2 gece 330 TL
http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2018/12/8Q3A3840-e1544961960366.jpg
http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2018/12/8Q3A3844-e1544962030142.jpg
http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2018/12/DSC00082-e1544962173450.jpg
http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2018/12/DSC00081-e1544962084991.jpg
http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2019/03/55c1ad05-7338-4087-af07-21ab200d1281-e1553268476339.jpg

Cunda House Otel

2kişi oda+kahvaltı gecelik konaklama 400TL
3kişi oda+kahvaltı gecelik konaklama 550TL
4kişi oda+kahvaltı gecelik konaklama 700TL

http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2018/05/t7rrpdgdnarbir2s2xgz-e1526473918959.jpg

Cunda Otel

1 kişi oda+kahvaltı gecelik konaklama 520TL
2 kişi oda+kahvaltı gecelik konaklama 680TL
3 kişi oda+kahvaltı gecelik konaklama 910TL

Nasıl Gelirim?

http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/ucak.png

Edremit Havaalanı

Istanbul – S.Gökçen (SAW) Balikesir Koca Seyit (EDO)

THY      Borajet      Pegasus


http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/otomobil.png

Otomobil

İstanbul-Ayvalık arası yaklaşık 6 saat sürmektedir. Yolların büyük kısmı duble yoldur.

Karayolu haritası için tıklayın