Yükleniyor..

2 Haziran 2018

Kayıt Ol

Genel Bilgiler

Tarih: 2 Haziran 2018
Yer: Ayvalık CUNDA Adası Doğa Camping
Parkurlar: Bisiklet 15,5k / Yüzme 2k / Koşu 10,4k / Kombine (Bisiklet+Yüzme+Koşu)
Destekleyenler: HİS Federasyonu, Ayvalık Belediyesi, GEDDAD
Sağlık ve güvenlik: Etkinlik alanında 1 adet ambulans ve sağlık ekibi hazır olacaktır.
Katılımcı profili: Tüm katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması (en küçük 2000 doğumlular) zorunludur. Kontenjan 800 kişi ile sınırlıdır.


Program

1 Haziran Cuma   2 Haziran Cumartesi
17:00 / Açılış ve Kit Dağıtımı 09:00 / Bisiklet başlangıcı
18:30 / Yoga Workshop 13:00 / Yüzme Başlangıcı
19:00 / Makarna Partisi 17:00 / Koşu Başlangıcı
20:00 / Kapanış 19:00 / Toplu Ödül Töreni
23:00 / After Party (plaj)

Sporcu Kiti: Tüm katılımcılara etkinlik tişörtü ve çantası ile koşuculara çipli numara, bisikletçilere çipli numara ve plaka, yüzücülere bone ve çipli bileklik verilir. Numara ve çipini kullanmayan/unutan katılımcılar sıralama-tasnif dışı kalırlar. Sporcu kitleri, her katılımcının şahsen kendisine ve kimlik ibraz edilerek, imza karşılığında verilecektir. Bir başkasına teslim edilmesi için kimlik fotokopisi ve yazılı bir beyan gerekir. Etkinlik başlangıç saatinden en az 30 dakika önce teslim alınmayan kitler verilmez ve bir hak iddia edilemez. İlgili etkinlikten 30 dakika önce start listesi hakeme verildikten sonra kit teslimi yapılmaz.


Etkinlik Alanı ve Parkurlar

http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/0.jpg

Tüm etkinlikler için toplanma-başlangıç ve bitiş alanı “Doğa Caravan Camping” alanıdır. Etkinlik alanı, Cunda merkeze yürüme mesafesindedir. Cunda Marina/Ayvalık Spor halı sahasından devam ederek sola toprak yola girilir ve yaklaşık 400 metre sonra alana ulaşılır. Kafeterya, giyinme, tuvalet-duş, plaj, su ve elektrik, otopark hizmetleri mevcuttur.  Etkinlik alanında 1 adet ambulans ve sağlık ekibi ile yüzme parkurunda cankurtaran timi bulunacaktır.

Bisiklet ve koşu parkurunda çıkış ve inişler bulunmaktadır. Parkur 2m rakımdan başlayacak olup, en yüksek noktası 125 metredir. Zemin, kısmi asfalt geçişler ile geneli sert taşlı topraktır. Lastik seçiminizi buna göre yapabilirsiniz. Ön amortisörlü bir dağ bisikleti ile parkura girilmelidir. Kask kesinlikle zorunludur. Konfor ve güvenlik için kilitli pedal, bisiklet taytı ve elidveni, güneş gözlüğü kullanımı önerilir. Herhangi bir koşu ayakkabısı ile koşulabilse de şok emici tabanlı bir ayakkabı, hava şartlarına uygun kıyafetler ve güneş gözlüğü-şapka gibi ek malzemeler kullanılması önerilir.  Koşuda su istasyonu bulunmaktadır. Bisiklet ve koşu parkurları bitirme limiti 90 dakikadır. Zaman limitleri içerisinde tamamlayamayanlar tasnif dışı kalırlar.

http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/2.jpg
http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/1.jpg

Yüzme parkuru 2k mesafeli olup, seyirci izlenimine müsaittir. Parkur sağdan sola doğru bir üçgende tamamlanacaktır. Deniz zemini kumluk ve 2-6m derinlikte sığ bir yapıdadır. Su sıcaklığı ortalama 20 santigrad derece civarındadır. Likra kumaşlı dilediğiniz tür mayo ile yüzebilirsiniz. Wetsuit kullanımı yasaktır. Parkur şamandıralar ile işaretlenmiştir. Parkurda 2 adet kontrol noktası bulunmaktadır. 1.kontrol noktası 500.metrededir ve 15 dakikada geçilmelidir. 2.kontrol noktası 1250.metrededir ve 45 dakikada geçilmiş olmalıdır. 2 kilometrelik parkurun tamamı 75 dakikada tamamlanmalıdır. Zaman aşımı diskalifiye sebebidir ve yüzücüler parkurdan çıkarılarak hakem teknesine alınır.


http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/cunda-2017.jpg

Kategoriler ve Ödüller

Yaş Tasnifi: Nüfus kağıdındaki doğum yılı baz alınarak 4 farklı yaş grubu yapılır; 18-29 Yaş (2000-1989 doğumlular) / 30-39 Yaş (1988-1979 doğumlular) / 40-49 Yaş (1978-1969 doğumlular) / 50 ve üzeri yaşlar (1968 ve altı doğumlular).

A. Tek Branş Katılımı ve Ödülleri: Bisiklet veya Yüzme veya Koşu etaplarından birine katılacağınız anlamına gelir. Koşu ve bisiklet parkurları 90 dakikada, yüzme parkuru 75 dakikada tamamlanmalıdır. Bu süreler içerisinde parkurunu tamamlayamayanlar tasnif dışı kalırlar.

Her branş için parkurunu tamamlayan tüm katılımcılara anı madalyası verilir. Ayrıca kadın/erkek 4 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye şilt verilir.

Tek branş için kayıt formunda “bisiklet veya yüzme veya koşu” seçimi yapılarak buna göre kayıt ücreti ödenmelidir.

B. İkili Katılım ve Ödülleri: Herhangi farklı iki branşta katılacağınız anlamına gelir ve bu branşlarla ilgili kategorilerde değerlendirilirsiniz. Kombine klasmanda olduğu gibi ayrı bir “ikili” derecelendirmesi yapılmaz.

Katıldığınız her branşta bitirme madalyası verilir ve kadın-erkek yaş grupları sıralamasına girerek şilt kazanırsınız.

2 branşta katılacak olanlar kayıt formunda ilgili kutucuğu işaretlemeli ve her 2 branş için belirtilen toplam ücreti yatırmalıdırlar.

C. Kombine Katılım ve Ödülleri: Hem bisiklet, hem yüzme, hem de koşu parkurlarına katılacağınız anlamını taşır. Kombine sıralamasına girebilmek için ilgili parkurlar belirtilen limitler içerisinde  tamamlanmalıdır. Tüm branşlardaki bitiriş sıralamaları/süreleri toplanarak kombine genel klasman sıralaması oluşturulur. Eşitlik halinde; doğum tarihine (yıl-ay-gün sırasıyla) bakılır. Yaşı büyük olan avantajlıdır.

Yaş grubuna bakılmaksızın kadın/erkek genel klasman ilk 3 dereceye kupa ve sponsor hediyeleri verilir. Kombine katılımcıları ayrıca ilgili branşların ayrı ayrı açıklanan tüm yaş grubu ödüllerini de alabilirler. Yani kombineciler en ucuz katılım ücreti ile ilgili kategorilerin tüm ödüllerine sahip olacaklardır. Amaç, katılımcıları tüm branşlarda gün boyu etkin olmaya teşvik etmektir.

Kombine katılmak için; kayıt formunda “kombine” seçeneği işaretlenmeli ve kayıt ücreti yatırılmalıdır.

Toplam 78 adet şilt ve sponsor hediyeleri        
Sıra YÜZME (4 yaş grubu) KOŞU (4 yaş grubu) BİSİKLET (4 yaş grubu) KOMBİNE (genel klasman)
Erkek Kadın Erkek Kadın Erkek Kadın Erkek Kadın
1. Şilt Şilt Şilt Şilt Şilt Şilt Kupa + hediye Kupa + hediye
2. Şilt Şilt Şilt Şilt Şilt Şilt Kupa + hediye Kupa + hediye
3. Şilt Şilt Şilt Şilt Şilt Şilt Kupa + hediye Kupa + hediye

ÖNEMLİ: Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin, destekçi kurumların, organizasyon komitesinin onurlandırılması için etkinliğin tamamını bir bütün olarak düşünerek katılmanızı önemle rica ederiz.


Kayıt Prosedürü

Hesap bilgileri: TR39 0006 2001 4490 0006 6861 62 / Mehmet Kemal Dündar  / Garanti Bankası

Son kayıt tarihi 25 Mayıs Cuma günüdür. Bu tarihten sonra veya etkinlik alanında kayıt alınmayacaktır.

Erken kayıt: 1 Ocak – 30 Nisan arası tek branş 55TL / kombine 150TL

Geç kayıt:  1 Mayıs – 25 Mayıs arası tek branş 75TL / kombine 180TL

ÖNEMLİ: Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe  veya kişiye aktarılmaz.


Kurallar / Hatırlatmalar

*Kayıt formunu doldurup, kayıt ücretini yatırmalısınız. Ücret onayı alan katılımcıların bilgileri katılımcılar listesinde yayınlanır. Listedeki bilgilerinizde değişiklik olacaksa lütfen mail atınız.
* Nüfus kağıdınız yanınızda olmalıdır, yaş tasnifi buna göre yapılacaktır.
* Belirlenen parkur dışına çıkılması diskalifiye sebebidir. Parkur üzerinde yönlendirme işaretleri ve hakem kontrol noktaları ile video çekimi olacaktır.
* Numaralar kimlik kontrolü ile ve imza karşılığı teslim edilecektir. Numarasız şekilde parkura girilmemelidir. Verilen numara veya plakalar söylendiği şekilde takılmalıdır. Kontrol noktalarında veya bitişte numaranız kayıt edilemezse sıralamaya giremezsiniz.
* Bu, özel bir etkinlik olacağından herhangi bir sağlık raporu veya lisans gerekliliği yoktur. Katılımcıların sağlık durumlarının bu tip bir etkinliğe uygun olduğunu ve tüm riski üstlendiklerini belirtir toplu kayıt ve “Risk Kabul Formu” ‘nu etkinlik günü kayıt masasında imzalamaları gerekmektedir.
* Genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak katılımcıların kendi sorumluluğudur. Parkur dışındaki yasaklanmış alanlara girilmemelidir. Kural ihlallerinden doğabilecek hukuki sorunların muhatabı katılımcının kendisidir, organizasyon sorumlu tutulamaz.
* Doğayı kirletmemek için suyunuzu istasyon civarında içip ambalajını çöp kutusuna atmalısınız. Kişisel su taşıma aparatları taşınabilir.
* Etkinlik süresince çevreye hiçbir şekilde çöpünüzü veya fazlalığını hissettiğiniz bir malzemenizi atamaz/bırakamazsınız. Bu davranış diskalifiye sebebidir.
* Mevsim itibarı ile hava değişken olabilir. Hava durumu takip edilerek buna uygun kıyafetler seçilmelidir.
* Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin ve destekçilerin onurlandırılması için organizasyona bir bütün olarak katılmanızı önemle rica ederiz.
* Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.
* Hava veya arazi şartlarındaki değişiklikler, katılımcı yeterliliği gibi nedenlerle parkurlarda güzergah veya mesafe değişikliği yapılabilir. Katılımcılar yeni parkur düzenlemesine uymakla mükelleftirler, aksi iddialarda ve taleplerde bulunamazlar.
* Ara sonuçlar yayınlandıktan 15 dakika içerisinde itiraz hakkı verilir. Bu süre içerisinde 100TL itiraz bedeli ve dilekçe ile etkinlik direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazınızın kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.
* Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve biliyor kabul edilerek kayıt olmuş sayılırlar.

Nasıl Gelirim?

http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/otomobil.png

Edremit Havaalanı

Istanbul – S.Gökçen (SAW) Balikesir Koca Seyit (EDO)

Borajet

Pegasus

http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/ucak.png

Otomobil

Ayvalık’a karayolu ile gelmeyi planlıyorsanız yolculuk İstanbul’dan 8 saat sürmektedir. Yolların büyük kısmı duble yoldur.

Harita için tıklayın.

Nerede Kalabilirim?

http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2018/01/cunda-otel-320x167.jpeg

Cunda Otel

1-3 HAZİRAN FİYATLAR
2kişi oda+kahvaltı 350TL
3kişi oda+kahvaltı 450TL
1kişi oda+kahvaltı 260TL
Suite oda+kahvaltı 600TL

Cunda Otel

http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2018/01/cunda-doga-otel.png

Cunda Doğa Kamping

Çift kişilik karavan 350 tl oda+kahvaltı ilave her kişi icin 50 tl karavanlar bir cift kişilik yatak iki tekli yatak mevcut
Küçükk karavan iki kişilik 250 tl + kahvaltı
Çadır kişi başı 40 tl + kahvaltı
Dışarıdan sadece kahvaltı kişi başi 20 tldir. Fiyatlar tek günlüktür minimum rezervasyon 2 gündür.

Cunda Doğa Otel