Yükleniyor..

15 Nisan 2018

Kayıt Ol

Genel Bilgiler

Tarih: 15 Nisan Pazar
Yer: Büyükada Deniz Kulübü
Parkurlar: Koşu 9.5k / Yüzme 2k / Kombine (Koşu + Yüzme)
Destekleyenler: HİS Federasyonu, Adalar Belediyesi, Adalar Kent Konseyi, Büyükada Deniz Kulübü,  GEDDAD
Sağlık ve güvenlik: Etkinlik alanında 1 adet ambulans ve sağlık ekibi hazır olacaktır.
Katılımcı profili: Tüm katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması (en küçük 2000 doğumlular) zorunludur. Kontenjan 400 kişi ile sınırlıdır.


Program

15 Nisan Pazar

09:00 / Kayıt masası açılış

10:30 / Koşu başlangıcı

12:00  / Koşu parkuru kapanış

14:00 / Yüzme başlangıç

15:10 / Yüzme parkuru kapanış

16:30 / Toplu ödül töreni

Sporcu Kiti: Tüm katılımcılara etkinlik tişörtü ve çantası ile koşuculara çipli numara, yüzücülere bone ve çipli bileklik verilir. Numara ve çipini belirtildiği gibi kullanmayan katılımcılar sıralama-tasnif dışı kalırlar. Sporcu kitleri, her katılımcının şahsen kendisine ve kimlik ibraz edilerek, imza karşılığında verilecektir. Bir başkasına teslim edilmesi için kimlik fotokopisi ve yazılı bir beyan gerekir. Etkinlik başlangıç saatinden en az 30 dakika önce teslim alınmayan kitler verilmez ve bir hak iddia edilemez. İlgili etkinlikten 30 dakika önce start listesi hakeme verildikten sonra kit teslimi yapılmaz.


Parkur

http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/11/yüzme-ada2.jpg
http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/11/ooo.jpg

Yüzme Parkuru: Sağdan sola doğru bir üçgende yüzülerek seyirci izlenimine müsaittir. Deniz zemini kumluk ve 3 – 20m derinliktedir. Su sıcaklığı ortalama 13 santigrad derece civarındadır. Her tür mayo ve wetsuit kullanımı serbesttir. Parkur şamandıralar ile işaretlenmiştir ve 2 adet kontrol noktası bulunmaktadır. Parkurun tamamı 70 dakikada tamamlanmalıdır. Zaman aşımı diskalifiye sebebidir ve yüzücüler sudan çıkarılarak hakem teknesine alınacaktır.


Koşu Parkuru: Arazinin yapısı nedeni ile çıkış ve inişler olacaktır. Zemin asfalt ve bazı kısımları taşlı, sert topraktır. Parkur 3 metre irtifadan başlar ve en yüksek noktası 153 metredir. Herhangi bir koşu ayakkabısı ile rahatlıkla koşulabilse de biraz kalınca ve şok emici tabanlı bir ayakkabı ile koşmanız önerilir. Hava şartlarına uygun kıyafetler giyilmelidir. Parkurun orta kısmında su istasyonu bulunacaktır. Parkur bitirme limiti 90 dakikadır. Bu süreyi aşanlar sıralamaya giremeyeceklerdir.

Kategoriler ve Ödüller

Yaş Tasnifi: Nüfus kağıdındaki doğum yılı baz alınarak 4 farklı yaş grubu yapılır; 18-29 Yaş (2000-1989 doğumlular) / 30-39 Yaş (1988-1979 doğumlular) / 40-49 Yaş (1978-1969 doğumlular) / 50 ve üzeri yaşlar (1968 ve altı doğumlular).

A. Tek Branş Katılımı ve Ödülleri: Koşu veya yüzme etaplarından birine katılacağınız anlamına gelir. Her branş için parkurunu tamamlayan tüm katılımıcılara anı madalyası verilir. Ayrıca kadın/erkek 4 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye kürsü madalyası ve kadın/erkek genel klasman ilk 5 dereceye şilt ve sponsor hediyeleri verilir.

Tek branş için kayıt formunda “koşu veya yüzme” branş seçimi yapılarak, kayıt ücreti ödenmelidir.

B. Kombine Katılım ve Ödülleri: Hem koşu, hem de yüzme parkurlarına katılacağınız anlamını taşır. Kombine sıralamasına girebilmek için ilgili parkurlar belirtilen limitler içerisinde  tamamlanmalıdır. Branşlardaki bitiriş sıralamaları/süreleri toplanarak kombine genel klasman sıralaması oluşturulur. Eşitlik halinde; doğum tarihine (yıl-ay-gün sırasıyla) bakılır. Yaşı büyük olan avantajlıdır.

Yaş grubuna bakılmasızın kadın/erkek genel klasman ilk 5 dereceye şilt ve sponsor hediyeleri verilir. Kombine katılımcıları ayrıca ilgili branşların ayrı ayrı açıklanan tüm yaş grubu ödüllerini de alabilirler. Yani kombineciler en ucuz katılım ücreti ile ilgili kategorilerin tüm ödüllerine sahip olacaklardır. Amaç, katılımcıları tüm branşlarda gün boyu etkin olmaya teşfik etmektir.

Kombine katılmak için; kayıt formunda “kombine” seçeneği işaretlenmeli ve kayıt ücreti yatırılmalıdır.

Yaş gruplarında toplam 48 adet derece madalyası
Sıra KOŞU (4 yaş grubunda) YÜZME (4 yaş grubunda)
Erkek Kadın Erkek Kadın
1. madalya madalya madalya madalya
2. madalya madalya madalya madalya
3. madalya madalya madalya madalya
Genel klasman sıralamasına toplam 30 adet şilt ve sponsor hediyeleri
Sıra KOŞU YÜZME KOMBİNE
Erkek Kadın Erkek Kadın Erkek Kadın
1. Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye
2. Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye
3. Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye
4. Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye
5. Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye Şilt + hediye

ÖNEMLİ: Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak hak sahipleri, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin, destekçi kurumların, organizasyon komitesinin onurlandırılması için etkinliğin tamamını bir bütün olarak düşünerek katılmanızı önemle rica ederiz.


Kayıt Prosedürü

Hesap bilgileri: TR23 0006 2001 4490 0006 6861 59 / Mehmet Kemal Dündar  / Garanti Bankası

Son kayıt tarihi 11 Nisan Çarşamba günüdür. Bu tarihten sonra veya etkinlik alanında kayıt alınmayacaktır.

Erken kayıt: 1 Aralık–15 Ocak arası tek branş 55TL / kombine 95TL

Geç kayıt:     16 Ocak–11 Nisan arası tek branş 75TL / kombine 135TL

ÖNEMLİ: Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.


Kurallar / Hatırlatmalar

* Kayıt formunu doldurup, kayıt ücretini yatırmalısınız. Ücret onayı alan katılımcıların bilgileri katılımcılar listesinde yayınlanır. Listedeki bilgilerinizde değişiklik olacaksa lütfen mail atınız.
* Nüfus kağıdınız yanınızda olmalıdır, yaş tasnifi buna göre yapılacaktır.
* Belirlenen parkur dışına çıkılması diskalifiye sebebidir. Parkur üzerinde yönlendirme işaretleri ve hakem kontrol noktaları ile video çekimi olacaktır.
* Numaralar kimlik kontrolü ile ve imza karşılığı teslim edilecektir. Numarasız şekilde parkura girilmemelidir. Verilen numara veya plakalar söylendiği şekilde takılmalıdır. Kontrol noktalarında veya bitişte numaranız kayıt edilemezse sıralamaya giremezsiniz.
* Bu, özel bir etkinlik olacağından herhangi bir sağlık raporu veya lisans gerekliliği yoktur. Katılımcıların sağlık durumlarının bu tip bir etkinliğe uygun olduğunu ve tüm riski üstlendiklerini belirtir toplu kayıt ve “Risk Kabul Formu” ‘nu etkinlik günü kayıt masasında imzalamaları gerekmektedir.
* Genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak katılımcıların kendi sorumluluğudur. Parkur dışındaki yasaklanmış alanlara girilmemelidir. Kural ihlallerinden doğabilecek hukuki sorunların muhatabı katılımcının kendisidir, organizasyon sorumlu tutulamaz.
* Doğayı kirletmemek için suyunuzu istasyon civarında içip ambalajını çöp kutusuna atmalısınız. Kişisel su taşıma aparatları taşınabilir.
* Etkinlik süresince çevreye hiçbir şekilde çöpünüzü veya fazlalığını hissettiğiniz bir malzemenizi atamaz/bırakamazsınız. Bu davranış diskalifiye sebebidir.
* Mevsim itibarı ile hava değişken olabilir. Hava durumu takip edilerek buna uygun kıyafetler seçilmelidir.
* Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin ve destekçilerin onurlandırılması için organizasyona bir bütün olarak katılmanızı önemle rica ederiz.
* Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.
* Hava veya arazi şartlarındaki değişiklikler, katılımcı yeterliliği gibi nedenlerle parkurlarda güzergah veya mesafe değişikliği yapılabilir. Katılımcılar yeni parkur düzenlemesine uymakla mükelleftirler, aksi iddialarda ve taleplerde bulunamazlar.
* Ara sonuçlar yayınlandıktan 15 dakika içerisinde itiraz hakkı verilir. Bu süre içerisinde 100TL itiraz bedeli ve dilekçe ile etkinlik direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazınızın kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.
* Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve biliyor kabul edilerek kayıt olmuş sayılırlar.


Nasıl Gelirim?

Kartal, Bostancı, Kadıköy, Eminönü ve Kabataş’tan deniz yolu ile seyahat tarifeleri için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

Eminönü-Kadıköy-Büyükada için: http://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/eminonu-kadikoy-adalar-3485.html

Bostancı-Büyükada için: http://www.mavimarmara.net/bostanci-buyukada-heybeliada/

Kartal-Büyükada için: http://www.adalardan.net/prenstur-kartal-adalar-kis-tarifesi-2017-2018/

Beşiktaş-Kabataş-Büyükada için: http://www.mavimarmara.net/adalar-besiktas-kabatas/

Toplanma alanı: Toplanma, ısınma ve tören alanı olarak Adalar Kent Konseyi alanı kullanılacaktır.