Yükleniyor..

Genel Bilgiler

KAYITLAR HENÜZ AÇILMAMIŞTIR. AÇILDIĞINDA DUYURUSU YAPILACAKTIR.

Tarih: 20 Ocak 2018 Pazar
Yer: Uğur Mumcu Kültür Merkezi / Uğur Mumcu Mahallesi Yakacık-KARTAL
Mesafe: 5Km
Kontenjan: Yarışma toplam 1000 koşucu ile sınırlıdır.
Organizasyon: KARTAL BELEDİYESİ & TEAM KRONOS

Numara Dağıtımı ve yaş teyidi: 19 Ocak Cumartesi 12.00-17.00 arası Uğur Mumcu Kültür Merkezi’ nden imza karşılığı yarışma numaranızı teslim alabilirsiniz. 5km anma koşusu kapsamında 18 yaş altı (en küçük 2001 doğumlu) kayıt yapılmaz. Numara tesliminde yaş teyidi için nüfus kağıdı göstermek zorunludur. Cumartesi gelemeyenler için bir başkası numarasını teslim alabilir. Bunun için; nüfus kağıdının fotokopisi ibraz edilmelidir. Yarış günü numara dağıtımı yapılmayacaktır.

Program

Saat Mesafe  Kategori
09:30 1000m. Okullu Küçük Kızlar
09:30 1200m. Okullu Küçük Erkekler
09:30 1500m. Okullu Yıldız Kızlar
09:45 3000m. Okulu Yıldız Erkekler + Genç Kızlar
10:15 5000m. Okullu Genç Erkekler +  Kulüplü Gençler + Büyükler + Yaş Grupları
11:30 Tören Toplu Ödül Töreni

Yaş Grupları

Müsabakada geçerli yaş grupları ve doğum tarihleri aşağıda belirtilmiştir. Yaş grubunun belirlenmesinde doğum yılı baz alınır (gün/ay bakılmaz).

5000m. müsabakasında 18 yaş altı kulüplü veya ferdi koşucular yarışamazlar.

18 yaş altı koşucular Kartal İlçesi’ndeki bir okulda okumak kaydı ile “Belediye Başkanlık Kupası” adı altında yapılan ve kendi kategorisindeki müsabakaya katılabilirler.

Göğüs numarası dağıtımında nüfus kağıdı kontrolü yapılacaktır.

5000m. Anma Koşusu

Yaş Grupları

Erkekler

Kadınlar

Gençler 18 – 19 yaş X X
Büyükler genel klasman X X
35 -44 yaş X X
45 – 54 yaş X X
55 – 64 yaş X X
65 ve üzeri X X
KARTAL Okullararası Belediye Başkanlığı Kupası

Yalnızca KARTAL Belediyesi sınırlarında kalan okullar katılabilirler.

Doğum tarihi Erkekler Kızlar
Küçükler 2007 – 2008 1200m. 1000m.
Yıldızlar  2004-2005-2006 (01.09.sonrası) 3000m. 1500m.
Gençler  2001 – 2004 (01.09 öncesi) 5000m. 3000m.

Takım Klasmanı

A. Uğur Mumcu Anma Yol Koşusu 5000m. Gençler ve Büyükler Kulüplü Takım Müsabakası

Genç erkekler ve kadınlar ile büyük erkekler ve kadınlar takım klasmanları yapılacaktır. Takım adına yarışacak koşucular da önceden sistem üzerinden kayıt formu doldurmalıdır. İlgili kulübün o yıla ait vizeli Atletizm Federasyonu lisansı ve kulüp başkanlığı onaylı takım listesi 19 Ocak Cumartesi günü kayıt masasına teslim edilmelidir. Daha sonra verilen veya kulüp başkanlığı onayı olmayan listeler geçersizdir.

B. Kartal Belediye Başkanlık Kupası

Yalnızca Kartal İlçesi okulları kayıt yaptırabilirler. Okul takımları web sitesi üzerinden kayıt formu doldurmayacaklardır. O yıla ait  vizeli okul lisansları ve okul müdürlüğünden onaylı ferdi veya takım koşucu listesi, 19 Ocak Cumartesi günü kayıt masasına teslim edilmelidir. Daha sonra verilen veya okul müdürlüğü onayı olmayan listeler kabul edilmez.

Yukarıda (A ve B) belirtilen kategorilerde ilk üç takıma kupa verilecektir.

Takımlar en az 3, en fazla 4 koşucu ile kurulabilir. Takımın en iyi 3 koşucusunun geliş sırası baz alınır. Eşitlik halinde 3. koşucusu önde bitiren takım avantajlıdır.

Parkur

http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/10/parkur.png

Parkurun tamamı asfalttır. Arazinin doğal yapısı nedeni ile parkurda iniş-çıkışlar mevcuttur. Yarışın tümü herhangi bir koşu ayakkabısı ile rahatlıkla koşulabilir niteliktedir. Buna rağmen tabanı biraz kalınca ve şok emici nitelikte bir ayakkabı ile koşmanız önerilir. Ayrıca hava şartları göz önünde bulundurularak uygun kıyafetler giymenizi, özellikle rüzgar ve yağış olasılığına karşın rüzgarlık/yağmurluk gibi bir üst katman ve bandana-şapka-eldiven gibi ek koruyucu kıyafetleri yanınızda bulundurmanızı öneririz. Koşu sonrası terli kıyafetlerinizi mutlaka değiştirmeniz ve kuru çorap, yedek ayakkabı bulundurmanız sağlığınız açısından önerilir.

Genel Konular

“UĞUR MUMCU Anma Yol Koşusu” ve “Kartal Belediye Başkanlığı Kupası” KARTAL ilçesi UĞUR MUMCU Mahallesi Kültür Merkezi önünde başlayacaktır. Kayıtlar 08 Ocak 2018 (saat 17:00’a kadar) tarihine kadar açık kalacaktır. Belirtilen süre içerisinde kaydını yaptırmayan koşucuların başvuruları dikkate alınmaz. Kontenjan dolar ise kayıtlar daha önce de kapatılabilir. Göğüs numarası ve çip dağıtımı 19 Ocak günü saat 12:00 – 17:00 saatleri arasında Kültür Merkezi’ nde yapılacaktır. Yaş teyidi için nüfus kağıdı kontrolü yapılacaktır. Numarasını almaya gelemeyecek olanların numaralarını almak için ilgili koşucunun kendisi tarafında yazılmış olan ve TC no ile telefon, email bilgilerini de içeren bir vekaletname ile bir başkası teslim alabilir. Yarış günü sabahı numara dağıtımı yapılmayacaktır.

Yarışma Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.
Yarışma; yerli ve yabancı uyruklu sporculara açık olup, kayıt yaptırırken yabancı uyruklu sporcuların pasaportlarını ibraz etmeleri gerekmektedir.

Yarışmaların organizasyonu İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Kartal Belediyesi ve Team KRONOS tarafından yapılmaktadır.

Hava şartları ve mücbir sebeplerden ötürü ertelenme, iptal olma, parkur değişikliği hakkı saklı olup, yarışmacılar son belirlenen şartlara uymakla mükelleftirler. Tüm katılımcılar, yarışma kurallarını bilerek katılmış kabul edilir.

Ödüller

1. Tüm sporculara katılım madalyası verilecektir.

2. Yaş gruplarında bireysel kürsü derecelerine madalya, gençler ve büyüklerde kupa, takım dereceleri için kupa ve takım sporcularına madalya verilecektir.

3. Aşağıda açıklanan nakit para ödülleri haricinde sporculara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

4. Koşucular kendi yaş gruplarında değerlendirilerek ödüllerini alabileceklerdir. Gençler “18-19 yaş” ve büyükler “20+tüm yaş” gruplarını içerir. Farklı talepler değerlendirilmez. Kadın ve erkek kategorilerinde toplam 15.000TL nakit ödül aşağıdaki şekilde dağıtılacaktır.

ÖDÜL           BÜYÜKLER         GENÇLER

BİRİNCİ           2.000 TL                1.250 TL

İKİNCİ               1.500 TL               1.000 TL

ÜÇÜNCÜ         1.000 TL                  750 TL

Nasıl Gelirim?

Yarış sabahı saat 08:00 de Uzunçayır E5 otobüs durağından (Kartal istikameti) Kartal Belediyesi’ ne ait ücretsiz servis kalkacaktır. Bunun yanı sıra Kartal -Uğur Mumcu minibüs ve otobüsleri ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu araçlar E5 Kartal Köprüsün’ den geçmektedir. Gebze ve Kadıköy yönünden gelenler Kartal Köprüsü nde inerek bu araçlar ile de Uğur Mumcu Mahallesi’ne ulaşabilirler. Ayrıca Kadıköy den 21U belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Özel aracı ile gelmek isteyenler ise aşağıdaki haritayı kullanarak güzergahlarını belirleyebilirler.