Yükleniyor..

http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2019/03/ipk-320x320.png

Yardımseverlik Koşusu

Yardımseverlik koşusu, tüm dünyada STK’ları (sivil toplum kuruluşları) desteklemek için başarı ile kullanılan bir kaynak geliştirme metodudur. Amerika’da bu yolla, 1 sene içinde toplanan bağış miktarı 1.5 milyar dolar iken sadece Londra Maratonu’ nda, 30 bini aşkın kişi aracılığıyla toplanan bağış miktarı 50 milyon poundu geçmiştir. Türkiye’de 2008 yılında ilk defa Adım Adım Oluşumu tarafından Runatolia’da (o zamanki adı Runtalya) duyurulan ve yaygınlaştırılan kolektif yardımseverlik koşusu kampanyasında 75 bin TL bağış toplanırken, Adım Adım bünyesinde bulunup Türkiye’de yardımseverlik koşusu aracılığıyla kaynak geliştirmek üzere bağış alan/almaya hazırlanan dernek ve vakıf (STK) sayısı bugün 74’e ulaşmış ve sadece bir koşuda dernek ve vakıflara yapılan bağış miktarı 12 milyon TL’yi aşmıştır. Yardımseverlik koşusu kampanyası boyunca yapılan bağışlar, doğrudan STK’nın, ilgili proje için açılan resmi banka/kredi kartı hesabına aktarılır. Yardımseverlik koşusu, sadece bağış demek değildir. Bağışın yanı sıra, farkındalık sağlar ve sorunun çözümüne katkıda bulunursunuz. Yardımseverlik koşucuları, Mart 2008’den bu yana  İyilik Peşinde Koş Platformu’nda yer alan 50+sivil toplum kuruluşuna ait projeler için iyilik peşinde koşmuş ve 500 bine yakın bağışçıdan, 50 milyon TL’yi aşan bağış toplamışlardır. Şeffaflık ve hesap verebilirlik konusunda öncü olan Adım Adım https://ipk.adimadim.org adresinde bulunan, bütün bağışların anında izlenebileceği web sitesi ile bu alanda Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirmiştir. Adım Adım’ın kayıtlı gönüllü koşucu sayısı 2019 Mart ayı itibariyle 60 bin kişiye yaklaşmıştır. Siz de Team KRONOS ve Adım Adım ile iyilik peşinde koşmak / yüzmek / pedallamak isterseniz, ipk.adimadim.org’ u ziyaret etmeniz, sorularınız olursa iyilikpesindekos@adimadim.org’a e-posta gönderebilirsiniz.

Temiz Parkur

Çöpüne Sahip Çık Vakfı, çöpün doğru yere atılması ve çöp üretiminin en aza indirgenmesi yönünde toplumda davranış dönüşümü sağlayarak, daha temiz bir çevre ve yaşam alanı oluşturulmasına katkıda bulunmak amacıyla 2015 yılında kurulmuştur.

Team KRONOS, doğal yaşamın korunmasına ve çevre duyarlılığına sahip çıkmaya çalışan STK ve vakıflarla işbirliği yapmaya gayret eder. Çöpüne Sahip Çık Vakfı ile başlattığımız farkındalık ile az veya «hiç» atıksız etkinlikler planlamaktayız. Doğanın temiz kalmasına bir önlem olarak koşu ara istasyonlarında taşınabilir pet şişe yerine, anında «iç-at» bardak kullanımını benimsedik ve kural olarak uygulamaktayız. Katılımcılar, sularını mutlaka istasyonda içerek bardağını çöp poşetine atmalı veya görevlilere teslim etmelidir. Bununla birlikte daha uzun süreli su tüketimi için kendi kişisel su taşıma ekipmanlarını üzerlerinde taşıyabilirler. Bisikletçiler ise yine su matarası taşımakla yükümlüdürler. Uluslararası bu kural ile doğaya kontrolsüz çöp atılmasının önlenmesi amaçlanmaktadır.

http://teamkronos.com/wp-content/uploads/2017/11/temizparkur.jpg